НАЗК внесло OTP Bank до спонсорів війни: кредитує російських військових

4 травня 2023 року Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло банк OTP Bank до переліку міжнародних спонсорів війни. Про це повідомляється на сайті агентства.

  • Таке рішення агентство прийняло через позицію керівництва банку продовжувати діяльність в росії та фактичне визнання так званих Донецької та Луганської «народних республік».
  • OTP Bank входить до групи OTP Group, має дочірні банки у росії, Україні, Хорватії, Словенії, Словаччині, Чорногорії та Румунії.
  • Він також входить до числа 50 найбільших банків росії, обслуговує понад 2,2 млн клієнтів і має відділення у більш ніж 1 850 населених пунктах рф. За 2021 рік чистий прибуток російського банку склав 37,6 млрд форинтів або 7,6% від сукупного прибутку групи. Цей банк також займає 2 місце в росії на ринку POS-кредитування (надання кредитів в пунктах продажу товарів) з часткою цього ринку 15,3% і восьме місце в рф на ринку кредитних карт.
  • Російський банк отримав у 2020 році 113 млн рублів прибутку та сплатив до бюджету країни-агресора близько 190 млн рублів лише податку на прибуток. Банк також надає пільгові умови кредитування російським військовим.

«Росіяни, призвані на військову службу за мобілізацією або за контрактом, а також їхні сім’ї можуть подати заяву на надання відстрочки платежів за кредитами та позиками. При цьому, банки посилаються на закон рф від 7 жовтня 2022 року №377-ФЗ, фактично визнаючи так звані Донецьку та Луганську «народні республіки». Таким чином, продовжуючи фінансові операції російського підрозділу, OTP Group чітко демонструє підтримку та спонсорування тероризму», — йдеться у повідомленні агентства.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук