«Бітрікс24» перестане працювати в Україні у червні. Що потрібно знати

Колись популярна в Україні російська система керування сайтами «Бітрікс24» перестане працювати для українських користувачів із 1 червня 2023 року. І хоча від початку повномасштабної війни багато українських підприємців почали відмовлятися від використання російського софта, в Україні в цієї системи ще є клієнти.

«Бітрікс24» припиняє роботу

«Бітрікс24» — це компанія, що продає в Україні однойменні CRM-системи для керування бізнесом. Раніше це була «1С-Бітрікс» (спільне підприємство російських 1С та «Бітрікс-софт»). Але 2017 року українська «донька» змінила назву та власників: російські бенефіціари «1С-Бітрікс» та інші, згідно з даними держреєстрів, вийшли зі складу учасників. Весною 2022 року український офіс «Бітрікс24» закрився через військове вторгнення росії.

За даними AIN.UA, 2020 року «Бітрікс24» в Україні користувалося біля 100 000 людей із 13 000 компаній. За новішими даними, зараз її використовують близько 10 000 бізнесів. На початку травня 2023 року українські користувачі цієї системи отримали повідомлення про припинення її роботи:

Скріншот з Facebook Павла Яковенка, Crmium

Йдеться саме про роботу сервісу в хмарі (тобто, на порталі .ua). Що ж до версії «у коробці»: за даними українського CRM-інтегратора Crmium, на ринку вже обговорюють випадки, коли платежі за «коробкову» версію «Бітрікс24» також не проходили. Більше того, директор міжнародного напряму «Бітрікс24», росіянин Дмитро Вальянов зараз — під українськими санкціями:

Дані з Додатку 1 до Указу президента №227/2023 від 15 квітня 2023 року

Тобто, якщо у підприємця — коробка і вона переведена на європейську ліцензію, то поки що буде працювати. Але якщо ліцензію потрібно буде продовжувати, з цим можуть бути проблеми, відмічає Павел Яковенко з Crmium.

Що робити користувачам

З 1 червня сервіс просто припинить працювати, отже користувачі-компанії втратять доступ до своїх даних. Версії «з коробки» поки що можуть працювати, але з ними можуть бути проблеми у майбутньому. Тож, якщо український бізнес зараз все ще працює на «Бітрікс24», йому варто:

  • Вивантажити дані з адмінки «Бітрікс24», але нюанс в тому, що вона дозволяє зберегти лише головні розділи («Контакти», «Компанії», «Угоди»), але, наприклад, не дає зберегти коментарі, історію завдань, зустрічей, тощо, як відзначає Яковенко.
  • Тож варто заздалегідь подбати про те, щоб мати змогу технічно вивантажити та зберегти такі дані (через API-запити).
  • Також варто підібрати аналог CRM від українських або міжнародних розробників.
    • Ще весною 2022 року «Опендатабот» публікував списки російського софта, щоб український бізнес міг відмовлятись від сервісів з рф та переходити на українські або міжнародні аналоги. «Ми зокрема збирали українські CRM, і постійно оновлюємо цей список» відзначає Олексій Іванкін з «Опендатабот». На даний момент як аналоги «Бітрікс24» там вказані: Onebox, NetHunt CRM, Creatio, IT-Enterprise, SalesDrive, KeepinCRM, Asteril CRM, Corezoid, Perfectum, EspoCRM, UGLA, KeyCRM, Sitniks, EstOffice, Uspacy, RemOnline та інші.

AIN.UA також наголошує на тому, що на дев’ятому році війни та на другому році повномасштабного вторгнення росії в Україну користуватися російськими сервісами для українських бізнесів — необачний та ризикований вибір, краще відмовлятись від таких сервісів, не лише CRM або ERP-систем, а взагалі усіх.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук