В угоді з купівлі медіахолдингу Forbes знайшли російські гроші. Засновник Luminar — прикриття

Днями стало відомо, що медіахолдинг Forbes таки знайшов покупця. В ЗМІ зʼявилась інформація, що ним стане Остін Рассел, засновник компанії Luminar, що виготовляє лідари. Питання зʼявились одразу: статки Рассела не дозволяють організувати таку покупку, він до цього ніколи не займався медіа, а джерела залучення стороннього капіталу — не повідомлялись.

Серед іншого зʼявилась інформація, що Рассел в угоді — лише для маркетингу: американський технологічний підприємець, котрий «повертає Forbes на історичну батьківщину» (зараз холдингом володіє компанія з Гонконгу). Подальше розслідування показало, що за угодою стоять інші люди, а Рассел потрібен для узгодження угоди з органами регуляції. 

Так хто купує Forbes? 

Як стало відомо AIN.UA від трьох неповʼязаних між собою джерел, одним з ініціаторів купівлі став російський підприємець Магомед Мусаєв. Наразі він подає себе як венчурного інвестора, технологічного підприємця та людина, яка хоче займатись імпакт-інвестиціями. 

У 2017-у він інвестував у Luminar $20 млн, коли й познайомився з Расселом. Для нього угода обернулась успіхом — після виходу на IPO з компанії він зумів забрати $270 млн. 

Магомед також володіє брендом Forbes у росії, видання, нагадаємо, продовжує працювати там без змін і є одним з небагатьох, хто залишився у країні. Чимало іншого глянцю країну залишило. 

Придбати глобальний Forbes — давній план Мусаєва. Він говорив про нього ще у 2021 році, основна ціль — володіння популярним та відомим на весь світ ЗМІ дозволило б виправити репутацію і перейти зі статусу російського підприємця з сумнівною репутацію до когорти людей на кшталт Юрія Мільнера з DST: росіянин, який вже наче і не зовсім росіянин. Для цього ж Мусаєв запускав і інші проекти, які націлені на імпакт-інвестиції та ESG.

Взимку 2022 року Мусаєв розповідав про ідею викупу долі Integrated Whale Media своїм друзям та знайомим, особливо не приховуючи своїх намірів. Джерела AIN.UA підтвердили таку розмову.

Як повідомили AIN.UA джерела, близькі до Мусаєва, за угодою з Расселом стоїть саме Мусаєв — він був одним з її ініціаторів і тих, хто фінансуватиме американського підприємця. Цю ж інформацію підтвердили виданню Axios. Один з співрозмовників AIN.UA стверджує, що між Мусаєвим та Расселом склались довірливі відносини ще з моменту інвестраунду, тому немає нічого дивного у тому, що американець погодився на таку угоду.

Людина, близька до Мусаєва, повідомила AIN.UA, що по суті він і є тим, хто купує холдинг Forbes.

Мусаєв плідно попрацював над тим, що у інтернеті писали про нього лише як про успішного інвестора, філантропа та людину, яку цікавить імпакт та розвиток планети. Тим не менш, його називають зятем екс-голови Дагестану, він працював у мерії Лужкова, за ним стоїть кілька публічних та не дуже скандалів. А про його минуле інформації значно менше, ніж про недавні роки, коли він почав інвестувати кошти в американські стартапи.

Мусаєв не єдиний, хто стоїть за угодою. Загалом Axios вдалось знайти такі цифри по розподіленню $656 млн, які необхідні для угоди. Нагадаємо, весь холдинг оцінюють у $656 млн. 

  • Власних коштів Рассел готовий закласти $10 млн. Продавати акції Luminar для фінансування угоди підприємець не буде, це підтвердили й у компанії, яка наразі є глибоко збитковою. 
  • Індійська Sun Group, яка також має тісний звʼязок з рф, а їх топ-менеджер навіть виступав на спільній з путіним конференції на одній сцені, готова інвестувати близько $200-$300 млн. Керівник Sung Group, наголошують у Semafor, заробив статок у рф і досі 5% активів фонду повʼязані з рф.
  • Кенійський мільярдер Юліус Мвейл — кілька десятків мільйонів доларів. Статок — більше $1 млрд.
  • Фонд GSV не інвестуватиме, але допоможе залучити кошти від потенційних інвесторів.
  • Ще 8% залишається у нинішнього власника. 

Видання також наголошує, що факт купівлі холдингу Forbes чи будь-якого іншого іноземними громадянами чи компаніями — не дивує. Більше питань викликає той факт, що для угоди використовують американського підприємця, прикриваючи ним пул досить сумнівних інвесторів, гроші яких повʼязані з рф.

Угода все ще не підписана, хоч і оголошена. Якщо Рассел не закриє її протягом наступних кількох місяців — буде змушений заплатити $35 млн відступних.

UPD: ми оновили історію і зі списку потенційних покупців видалили бізнесмена з Казахстану Балата Утемуратова (статок — близько $3 млрд). Як пише Axios, він був серед минулих покупців, але у оновленій угоді участі не бере.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук