В угоді з купівлі медіахолдингу Forbes знайшли російські гроші. Засновник Luminar — прикриття

Днями стало відомо, що медіахолдинг Forbes таки знайшов покупця. В ЗМІ зʼявилась інформація, що ним стане Остін Рассел, засновник компанії Luminar, що виготовляє лідари. Питання зʼявились одразу: статки Рассела не дозволяють організувати таку покупку, він до цього ніколи не займався медіа, а джерела залучення стороннього капіталу — не повідомлялись.

Серед іншого зʼявилась інформація, що Рассел в угоді — лише для маркетингу: американський технологічний підприємець, котрий «повертає Forbes на історичну батьківщину» (зараз холдингом володіє компанія з Гонконгу). Подальше розслідування показало, що за угодою стоять інші люди, а Рассел потрібен для узгодження угоди з органами регуляції. 

Так хто купує Forbes? 

Як стало відомо AIN.UA від трьох неповʼязаних між собою джерел, одним з ініціаторів купівлі став російський підприємець Магомед Мусаєв. Наразі він подає себе як венчурного інвестора, технологічного підприємця та людина, яка хоче займатись імпакт-інвестиціями. 

У 2017-у він інвестував у Luminar $20 млн, коли й познайомився з Расселом. Для нього угода обернулась успіхом — після виходу на IPO з компанії він зумів забрати $270 млн. 

Магомед також володіє брендом Forbes у росії, видання, нагадаємо, продовжує працювати там без змін і є одним з небагатьох, хто залишився у країні. Чимало іншого глянцю країну залишило. 

Придбати глобальний Forbes — давній план Мусаєва. Він говорив про нього ще у 2021 році, основна ціль — володіння популярним та відомим на весь світ ЗМІ дозволило б виправити репутацію і перейти зі статусу російського підприємця з сумнівною репутацію до когорти людей на кшталт Юрія Мільнера з DST: росіянин, який вже наче і не зовсім росіянин. Для цього ж Мусаєв запускав і інші проекти, які націлені на імпакт-інвестиції та ESG.

Взимку 2022 року Мусаєв розповідав про ідею викупу долі Integrated Whale Media закритому колу своїх друзів та їх знайомих. Чотири джерела AIN.UA підтвердили таку розмову в січні 2022 на яхті в Дубаї.

Як повідомили AIN.UA джерела, близькі до Мусаєва, за угодою з Расселом стоїть саме Мусаєв — він був одним з її ініціаторів і тих, хто фінансуватиме американського підприємця. Цю ж інформацію підтвердили виданню Axios. Один з співрозмовників AIN.UA стверджує, що між Мусаєвим та Расселом склались довірливі відносини ще з моменту інвестраунду, тому немає нічого дивного у тому, що американець погодився на таку угоду.

Людина, близька до Мусаєва, повідомила AIN.UA, що по суті він і є тим, хто купує холдинг Forbes.

Мусаєв плідно попрацював над тим, що у інтернеті писали про нього лише як про успішного інвестора, філантропа та людину, яку цікавить імпакт та розвиток планети. Тим не менш, його називають зятем екс-голови Дагестану, він працював у мерії Лужкова, за ним стоїть кілька публічних та не дуже скандалів. А про його минуле інформації значно менше, ніж про недавні роки, коли він почав інвестувати кошти в американські стартапи.

Мусаєв не єдиний, хто стоїть за угодою. Загалом Axios вдалось знайти такі цифри по розподіленню $656 млн, які необхідні для угоди. Нагадаємо, весь холдинг оцінюють у $656 млн. 

  • Власних коштів Рассел готовий закласти $10 млн. Продавати акції Luminar для фінансування угоди підприємець не буде, це підтвердили й у компанії, яка наразі є глибоко збитковою. 
  • Індійська Sun Group, яка також має тісний звʼязок з рф, а їх топ-менеджер навіть виступав на спільній з путіним конференції на одній сцені, готова інвестувати близько $200-$300 млн. Керівник Sung Group, наголошують у Semafor, заробив статок у рф і досі 5% активів фонду повʼязані з рф.
  • Кенійський мільярдер Юліус Мвейл — кілька десятків мільйонів доларів. Статок — більше $1 млрд.
  • Фонд GSV не інвестуватиме, але допоможе залучити кошти від потенційних інвесторів.
  • Ще 8% залишається у нинішнього власника. 

Видання також наголошує, що факт купівлі холдингу Forbes чи будь-якого іншого іноземними громадянами чи компаніями — не дивує. Більше питань викликає той факт, що для угоди використовують американського підприємця, прикриваючи ним пул досить сумнівних інвесторів, гроші яких повʼязані з рф.

Угода все ще не підписана, хоч і оголошена. Якщо Рассел не закриє її протягом наступних кількох місяців — буде змушений заплатити $35 млн відступних.

UPD: ми оновили історію і зі списку потенційних покупців видалили бізнесмена з Казахстану Балата Утемуратова (статок — близько $3 млрд). Як пише Axios, він був серед минулих покупців, але у оновленій угоді участі не бере.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук