OnlyFans сплатив $620 000 «податку на Google» у 2023 році. Хто в топі платників?

Англійська компанія OnlyFans, яка розвиває платформу підписок на ексклюзивний контент, стала великим платником податків в Україні. Як повідомляє нардеп Ярослав Железняк, у 2023 OnlyFans сплатила в бюджет України $620 000 так званого «податку на Гугл».

Загалом, за результатами поданих за І квартал 2023 року спрощених декларацій з податку на додану вартість особами-нерезидентами задекларовано майже 23,5 млн євро та $27,1 млн або 1,9 млрд гривень. Це тільки за один квартал поточного року. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Найбільші платники «податку на Google» у 2023 році

Нагадаємо, «податок на Гугл» стосується не лише Google. Це – податок на додану вартість за постачання електронних послуг фізичним особам на митній території України. Сплачувати його зобовʼязані усі незареєстровані в Україні міжнародні інтернет-компанії, чий річний обсяг операцій з надання електронних послуг перевищує 1 млн грн: Netflix, Microsoft, Meta та інші. OnlyFans також підпадає під цю категорію.

Найбільші суми за I квартал 2023 року, за даними Гетманцева, задекларували:

  • Google Play,
  • Google,
  • Etsy,
  • SONY,
  • Netflix,
  • Apple,
  • META,
  • Valve Software,
  • AMAZON.

Станом на 1 квітня 2023 року на обліку перебуває 87 платників, що більше на 30 осіб-нерезидентів у порівнянні з кількістю таких осіб зареєстрованих станом на 1 квітня минулого року.

Також, у 2023 році станом на 24 травня міжнародні компанії сплатили ПДВ армії майже 3,2 млрд гривень. «Термін сплати податку за І квартал 2023 року – 09.06.2023, тому ще очікується сплата податку більше ніж 0,7 млрд гривень», – зауважив Гетманцев.

Як AIN.UA повідомляв у березні 2023 року, по результатам 4 кварталу 2022 року міжнародні компанії сплатили 1,9 млрд грн або майже $52,1 млн» податку на Гугл». Це на $12,1 млн або 0,4 млрд грн більше, ніж у третьому кварталі 2022 року.

Чому це цікаво

Хоча OnlyFans не входить тоді в топ-9 найбільших платників податку, $620 000 для бюджету України, особливо під час повномасштабної війни – точно не зайві.

«З початку року вона (компанія OnlyFans – ред.) нарахувала $620 000 податку та сплатила 23,3 млн грн до бюджету. Додамо, що сервіс повністю вийшов з рф і фінансує тільки нашу армію», – коментує Гетманцев останні результати «податку на Гугл».

Однак, на думку Железняка, це кейс цікавий в першу чергу специфікою роботи платформи. OnlyFans дозволяє поширювати ексклюзивний контент за підпискою, завдяки чому став провідною платформою в сфері розваг «для дорослих». На майданчику переважає відвертий контент, хоча є й пропозиції в інших жанрах, зокрема фітнес тощо. Зважаючи на обсяги податків, сплачених OnlyFans, нардеп задається питанням – «чи треба декриміналізовувати порнографію?».

Нагадаємо, в Україні розповсюдження відвертого контенту карається законом, навіть. Через це в медіа неодноразово «гриміли» гучні справи про суворі вироки вебкам-моделям. Деякі з них, щоправда, мали нетривіальний фінал…

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук