10 найбільших інвестицій у регіоні Центрально-Східної Європи за травень

Команда AIN.Capital активно слідкує та писати про те, що відбувається та як розвивається tech-сцена Центрально-Східної Європи. Щомісяця редакція англомовного видання збирає інформацію про найбільші угоди, у яких брали участь стартапи та фонди країн регіону. У свіжій добірці — 10 травневих інвестицій.

Країна: Велика Британія, Естонія

Інвестори: VentureWave, Mistletoe, Draper Associates.

Співзаснований естонкою Каіді Руусалепп у 2013 році, стартап Funderbeam має на меті розв’язувати проблему ліквідності ангельських і венчурних інвестицій. Інфраструктура платформи допомагає мережам інвесторам та акселераторам керувати своїми синдикованими інвестиціями, постінвестиційними потоками та обробляти вторинні транзакції за кордоном.

Країна: Румунія

Інвестори: Dawn Capital, Day One Capital, PortfoLion та SeedBlink

FlowX.ai розробляє платформу, яка дозволяє фінансовим установам та іншим підприємствам створювати багатоканальні персоналізовані додатки за декілька місяців. Сам процес не вимагає внесення змін у наявні технології або ж наявності deeptech навичок.

Країна: Велика Британія, Румунія

Інвестори: Volition Capital, Axa Venture Partners, Foresight та Future Fund

Заснований румуном Резваном Креанге, hackajob — це HRtech, що розробляє технологічну платформу найму. Вона об’єднує таланти зі сфери технології та діджиталу з найбільш інноваційними компаніями за допомогою механізмів підбору на основі штучного інтелекту.

Країна: Австрія

Інвестори: Creandum, Ventech, Kompas, Seed+Speed, Segnalita, Speedinvest, Working Capital Fund та Xista Science Ventures

Prewave надає користувачам оцінку ризику співпраці з постачальниками, отриману на основі Bag Data аналізу ланцюга постачання. Це дозволяє компаніям контролювати свої процеси, а користувачам — можливість мінімізувати ризики та вжити заходів у разі будь-яких проблем.

Країна: Болгарія

Інвестори: CEECAT Capital та Freigeist Capital 

Болгарська компанія EnduroSat розробляє та будує малі супутники — CubeSats та Nanosatellites наносупутники для комерційних і наукових місій, а також займається розробкою міжсупутникового зв’язку та програм для передачі даних.

Країна: Австрія

Інвестори: Climentum Capital, Auxxo Female Catalyst Fund, Fund F by Female Founders, Übermorgen Ventures, BackBone Ventures, Simon Capital, Satgana, Triple Impact Ventures, PUSH Ventures 

Запущений у 2021 році, австрійський стартап Fermify розробляє рішення для синтезування казеїнових білків, отриманих шляхом бродіння. Вони використовуються у виробництві сиру не тваринного походження.

Країна: Польща

Інвестори: nChain

Metaverse Planetary розробляє мобільний додаток, який поєднує платформу з метавсесвітом та функціонал соціальних мереж. Спочатку платформа починалася як розважальний додаток для вечірок, а під час пандемії вона набрала понад 100 000 користувачів.

Фонди:

Країна: Австрія та Чехія

Стартап: німецький Blocktorch

Продукт Blocktorch — Web3-платформа, що може допомогти розробникам зрозуміти поведінку їх децентралізованих програм та ліквідувати можливі помилки. У раунді взяли участь одні із найбільш активних фондів ЦСЄ австрійський Speedinvest  та чеський RockawayX, що спеціалізується на інвестиціях у блокчейн.

Країна: Естонія

Стартап: німецький Proxima Fusion

Естонська інвестиційна платформа стала одним із лід-інвесторів у німецький стартап  Proxima Fusion. Він займається виробництвом термоядерної енергії.

Країна: Болгарія

Стартап: заснований румунами, американський Pluria

Pluria розробляє платформу для віддаленого для гібридного формату роботи , яка може спростити процес найму та розвивати бізнес за кордоном, без необхідності мати постійне офісне приміщення. Лід-інвестором у раунді був болгарський Eleven Ventures, що інвестує у фінтех, healthcare, future of work та future of food.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук