Єгор Аушев запустив кіберполігон Unit Range, створений для тренування спеціалістів з безпеки

Читати на RU

В Україні запустили кіберполігон Unit Range, який створений для практичного тренування спеціалістів з кібербезпеки в умовах максимально наближених до реальних. Як повідомив AIN.UA засновник полігону Єгор Аушев, в системі вже є понад 150 сценаріїв, а навчання проходять спеціалісти з українських державних органів.

Що таке кіберполігони і навіщо вони потрібні?

Кіберполігони — це віртуальна лабораторія, де спеціалісти мають можливість реалізовувати мережеві атаки та здійснювати їх відбиття, виявляти вразливості та відпрацьовуючи свої дії в умовах, максимально наближених до реальних атак.

Єгор Аушев, фото — автора.

Відпрацювання кібердій здійснюється в замкненому віртуальному середовищі, яке імітує реальну інфраструктуру, яку фахівцям з кібербезпеки доведеться атакувати або захищати, в залежності від профілю діяльності.

«Це як правило хмарне рішення на віртуальних машинах (в нас повністю все в Amazon Web Services), де розгортаються сценарії які розробляються експертами з кібербезпеки. Такі сценарії максимально імітують хакерські атаки, або системи які треба атакувати (якщо тренуєш offense)», — розповідає Аушев.

Чим особливий Unit Range?

Unit Range створювався безпосередньо під час війни, а його розробники враховували особливості ведення сучасної війни, де бойові дії часто комбінуються з кібератаками та спробами знищити цифрову інфраструктуру противника.

Крім того, Unit Range надає інформаційну панель даних у реальному часі, де вимірюється результативність та профіль ризику для всіх членів команди, від керівників до звичайного ІТ-персоналу.

За словами Аушева, у створення проекту він вклав кілька сотень тисяч доларів власних коштів, точну суму підприємець не називає. На час війни такі навчання для військових Unit Range буде давати безкоштовно, або за підтримки донорів. Проте в планах компанії — вихід на міжнародний ринок, де для комерційних установ буде декілька опцій: підписка і доступ до платформи або платформа й тренери/ментори від Unit Range.

«Наш полігон нового покоління, кращий ніж світові аналоги, бо він дуже простий для використання і на ньому зможуть тренуватися не лише кіберспеціалісти, а і звичайні співробітники компаній. Крім того, це єдиний у світі полігон що має український інтерфейс»

Чому створення кіберполігона важливо для Української оборони?

За час повномасштабної війни кількість кібератак в Україні зросла у декілька разів порівняно з попередніми роками. Від 24 лютого 2022 зафіксували понад 4500 кібератак. У 2020 їх було всього 800, а у 2021 — близько 2000. Як повідомляв LB, з посиланням на слова голови Служби безпеки України Василя Малюка, щоденно Росія здійснює в середньо по 10 кібератак.

Для протидії таким атакам, які часто стосуються не лише цивільної, а й військової або державної інфраструктури, Unit Range вже проводить навчання для працівників державних органів та військових.

«Для Ради національної безпеки і оборони України ми взяли близько 10 сценаріїв і 20 команд з державного сектору (спец служби, прикордонники, Держспецзв’язку та інші). Вони мали відбити атаки, розібрати їх детально і зробити контратаку», — розповідає засновник Unit Range.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук