Перед війною 31 262 українців мали бізнес із рф. Вони попадають під спецконтроль банків

Читати на RU

Напередодні повномасштабного вторгнення 31 262 українців мали бізнесові зв’язки з державою-терористом та країнами, що підтримують рф у нападі на Україну: Білоруссю та Іраном. Про це свідчить аналіз сервісу відкритих даних «Опендатабот».

  • На лютий 2022 року у 31 262 користувачів були ділові зв’язки з росією, у 2852 — з РБ, і у 450 — з Іраном, як розповів AIN.UA співзасновник «Опендатабот» Олексій Іванкін.
  • Згідно із постановою НБУ №26 від 16 березня 2023 року власники таких компаній підпадають під спеціальний контроль банків. Йдеться про тих, клієнтів:

«…кінцевим бенефіціарним власником яких є громадянин держави-агресора (крім громадян такої держави, яким надано статус учасника бойових дій після 14 квітня 2014 року), та/або особа, місцем постійного проживання (перебування, реєстрації) якої є держава-агресор (пов’язана особа)».

  • Поки що ця постанова не визначає наслідків для таких клієнтів банків. Але українські банки мають збирати цю інформацію та, за запитом, передавати НБУ. Нацбанк працює над тим, щоб запровадити статистичну звітність банків про зв’язки клієнтів та їхніх контрагентів із рф.
  • Як розповіли в «Опендатабот», сервіс надає українським банкам доступ до реєстрів зв’язків з рф та РБ, та відзначає такі компанії у реєстрі спеціальною позначкою. Для банків в «Опендатабот» доступні спеціальні сервіси по юридичним та фізичним особам, але звичайний користувач також може дивитися, чи є у компанії зв’язки із рф, це виглядає таким чином:
Скріншот з «Опендатабот»
Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук