Через збій у податковому кабінеті у ФОП з’явилась помилка з адресою — як перевірити

Через збій у електронному кабінеті платників податків, який адмініструє ДПС, у деяких користувачів-ФОП виникла помилка. Оксана Седляр, головний бухгалтер компанії «Таксер», розповіла AIN.UA, як перевірити цю помилку та як її виправити.

Як перевірити помилку

У багатьох ФОП в електронному кабінеті платника податків, в розділі «ЕК громадянина» вказана адреса не відповідає адресі в розділі «Облікові дані платника», пояснює бухгалтер.

Ця адреса може бути неактуальною, старою або «чужою». Водночас, вона має відповідати адресі реєстрації ФОП, яку можна перевірити у розділі «Облікові дані платника» або у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР).

Тут і надалі зображення надані «Таксер»

Якщо така помилка є, її наслідком може стати те, що у звітність, що сформована в кабінеті платника податків, потрапить неправильна адреса. А в деяких випадках злітає і отримувач звітності, тобто порушується прив’язка до податкової.

Як її виправити

  • Потрібно у цьому ж самому кабінеті сформувати та надати «Заяву про внесення змін до Державного реєстру фізичних осiб-платникiв податків» (для заповнення в електронному вигляді), форма №5ДР:
  • Після заповнення заяви потрібно додати до неї сканований документ, що підтверджує поточне місце реєстрації підприємця.
Додатків до заяви може бути кілька, як їх додавати — показано на скріншоті.

«Податкова досить швидко обробляє ці заяви, тому, вже на наступний день після її подання ви можете перевірити виправлення помилки», — говорить бухгалтер.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук