Кейс — вихід на Upwork під час війни: як використовувати фріланс-біржу Upwork ефективно?

Фінансова криза і нестабільність на ринку праці — більше можливостей для фрилансерів. Щобільше компанії звільняють штат, то більше пропозицій на біржах для фрилансерів. Можливо, це твоя нагода працювати на себе, класно заробляти й мати той work-life balance?

У цьому тексті розповімо про ефективний досвід двох фрилансерів на світовій фриланс-біржі Upwork, та їхній курс, що допоможе якісно качнути цю платформу, відтак добре заробляти. До речі, це буде корисно всім: від домогосподарки — до копірайтерів, дизайнерів, айтівців.   

І навіть якщо працюєш на когось, може, є сенс завжди мати план Б — і зареєструватися на Upwork?

У цьому переконані Євген Андріканич, веб-розробник, та Андрій Пелех, проджект-менеджер. Торік вони зареєстрували там ІТ-агенцію і за пів року вийшли на дохід від $20.000. Відтак отримали статус Top Rated Freelancer, а це значить — абсолютна довіра наявних клієнтів і мотивація для інших замовляти послуги саме в цих хлопців. Бейдж Top Rated на Upwork відображає топ 10% спеціалістів у певній сфері.

Євген 15 років своєї ІТ-кар’єри працює винятково фрилансером. Він веде два ютуб-канали: «Фрілансер по життю», де навчає програмуванню, та «ІТ-пристрасті», де публікує інтерв’ю з ІТ-спеціалістами. Веброзробці приділяє годину-дві на день, а весь інший час — для родини, навчання і власних відеопроєктів. 

«Це міф, що якщо айтішник — то тільки робота в ІТ-компаніях. Ти й сам можеш бути ІТ-компанією. Я вважаю, що краще працювати безпосередньо із замовником — це інші гроші, ставлення і розвиток. І взагалі українцям треба заробляти, а не тільки власникам компаній», — Євген.

На платформі Upwork його підсилює Андрій Пелех, він добре знається на її загальній механіці та філософії й синхронно адаптовує швидкі постійні зміни.  

«Зробіть собі резерв і майте план Б у разі звільнення — зробіть профіль на Upwork, почніть його вести. На Upwork вчишся працювати сам на себе, організовувати робочі процеси. А ще платформа зручна в плані оплати, не треба пушити замовника, бо Upwork сам «витисне» з нього гроші», — Андрій.

Євген з Андрієм з нуля та з невеликим стеком за два місяці опинилися в статусі Top Rated. Вони знають, як написати майбутньому клієнтові, аби він неодмінно відповів. Вміють налагодити довгострокову співпрацю. Вони створили агенцію, яка швидко і без бюрократії (на противагу типовій ІТ-компанії) вирішує завдання замовника. Працюють на себе і мають достатньо часу, аби жити, приділяти якісну увагу родині та займатися улюбленими проєктами.

І свій досвід хлопці інтегрували у власний курс про Upwork. Важливо, що навчання — це не тільки практичний кейс із життя, а розбір у прямому ефірі всіх новин платформи, адже останнім часом вона активно змінюється.

Старт — 3 липня. Буде корисно всім, не тільки ІТ-спеціалістам. На платформі є безліч пропозицій з копірайтингу і перекладу, дизайну і креативу, маркетингу і продажів, адміністрування і підтримки клієнтів, інженерії та архітектури. Є і максимально звичайні запити, як-от оформити презентацію, забронювати квитки на літак, спланувати самостійну подорож.   

Євген з Андрієм переконані, що кожен може знайти себе на Upwork — отримати замовлення, довгострокову співпрацю, фултайм чи хай навіть підробіток. Важливо навчитися юзати всі можливості цієї фриланс-біржі. 

Їхня сильна сторона — досвід, практика і найактуальніші фішки Upwork. Тут вчишся не тільки розумінню алгоритмів біржі, а її філософії, вчишся «продавати» себе замовнику і мати з ним тривалу взаємодію. В гуглі такого не знайдеш і не опануєш у два кліки. 

«Я знаю, що треба казати замовнику і як викликати довіру для довгострокової співпраці. До речі, на Upwork є багато «дрібничок», про які не написано в інтернеті, про них дізнавався в процесі. Але без такої «дрібнички» можна довго залишатися без замовлень», — Євген.

«На Upwork головне — почати, бути терплячим, не здаватися. Тим більше там тепер в українців менше конкуренції, бо нема росіян», — Андрій.

Програма:

 • практика виходу на фриланс-біржу — до отримання статусу Top Rated Freelancer;
 • правильна реєстрація і механіка профілю;
 • пошук успішних замовлень;
 • інструкція написання Cover Letter, на яке замовник захоче відповісти;
 • правильне спілкування для довготермінової співпраці; 
 • лайфхаки для полегшення роботи на платформі;
 • інструкція з виведення коштів із майданчика на ФОП згідно з українським законодавством;
 • персональний фідбек щодо твоєї сторінки на Upwork.

Деталі:

 • Від 12-ти уроків двічі на тиждень.
 • Формат — прямі ефіри. Записи уроків залишаються.
 • Перевірка домашніх завдань.
 • Спілкування в чатах у дискорді.

Ціна: 6500 грн, передплата — 2500 грн. Частина коштів буде спрямована для ЗСУ.

Записатися на курс. 

Неважливо, яка в тебе сфера діяльності, адже на фриланс-біржі всім достатньо місця. Головне — знайти оптимальне і нарешті працювати саме на себе. Фриланс — це не тільки про гроші, а й про цікаві проєкти, постійну новизну, інший рівень взаємодії, а також більше свободи.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук