За результатами дослідження від Gradus Research 56% людей купують українське, бо хочуть підтримати вітчизняного виробника. Проте якісного україномовного контенту все одно не так багато, як хотілося б.
Контент-маркетологининя та копірайтерка Ірина Сігарьова розповіла про три інструменти, які допоможуть отримати нову аудиторію, побудувати з нею довірливі стосунки та попрацювати зараз, щоб потім отримувати результат мінімум х3.
Нове життя для seo-статей в блозі на сайті
Я помітила цікаву тенденцію. Російськомовні сайти заблоковані, україномовного контенту в Google мало, а людям потрібна інформація. Якщо ви напишете «як вибрати пральну машину», то більшість посилань, які побачите, будуть російськомовними, навіть на українських сайтах. Тому зараз ідеальний час, щоб створити великий масив seo-статей та збирати органічний трафік на сайт. Головне робити не бездумні тексти, а інтегрувати в них продажі, згадувати про товари та дотримуватись всіх вимог пошукової системи.
До речі, важливий момент, seo-оптимізовані тексти потрібні не тільки для української видачі. Зараз в мене у роботі є дві ІТ-компанії, яким створюємо контент для блогу українською та англійською мовами. Це допомагає розширити зону впливу, покращувати видачу в різних регіонах та робити сам веб-ресурс більш привабливим для Google.
Також цим інструментом користується ще один мій клієнт – сімейне виробництво дерев’яного декору Enjoy TheWood. Сайт в цієї компанії двомовний – українською та російською. Знаючи, що українці все ще шукають російською мовою, тому ми створюємо статті двома мовами та досягаємо цілей – займаємо вищі сходинки в органічній видачі по різних запитах, даємо корисний контент, розповідаємо про наші продукти, щоб потенційні клієнти ознайомились з пропозицією та обрали потрібний продукт.
Корисні соцмережі – легкий спосіб отримати довіру
Instagram – популярна платформа для продажу послуг і товарів. Зараз в тренді побудова lovemark брендів, за якими хочеться слідкувати, в яких хочеться купувати та якими хочеться ділитися з друзями в соцмережах.
Один з інструментів побудови саме такого бренду – бути корисними для існуючих та потенційних клієнтів. Для цього ви можете:
- Глибоко проаналізувати інтереси цільової аудиторії. Наприклад, у вас бренд постільної білизни. Ви знаєте, що ваші клієнти обожнюють дивитись фільми, серіали, а приємна постіль – помічник у відпочинку. Тому для них корисним буде не тільки «як вибрати постіль», а ще й підбірки фільмів/серіалів, обговорення Оскару чи акторів, огляд новинок тощо. Наповнюючи профіль таким контентом ви будете постійно з’являтись в їхній стрічці та коли їм буде потрібна постіль, загадають саме вас.
- Транслювати цінності бренду. Наприклад, ви еко-френдлі бренд. В рамках цього ви влаштовуєте благодійну висаджу дерев біля вашого виробництва. І ви, по-перше, обов’язково розповідаєте про цю ініціативу у профілі. По-друге, можете запросити людей доєднатись до вас або у їхньому місті вийти та посадити дерево. По-третє, можна відкрити збір і потім на ці кошти посадити дерева.
- Давати те, що дійсно потрібно та важливо аудиторії. Для цього також варто гарно проаналізувати аудиторію, але тепер на предмет страхів, заперечень та бажань. Відповідаючи на їхні питання та заспокоюючи, ви отримуєте амбасадорів бренду, які радо будуть з вами весь час існування.
Соцмережі можуть бути ефективним інструментом для розвитку та отримання постійного потоку клієнтів. Для цього варто працювати з сенсами, які вкладаєте, а не робити контент заради контенту.
Робота з відео контентом
YouTube раджу розглядати як окремий інструмент, бо алгоритм роботи інший. Проте проблема та ж – дуже мало україномовного контенту. Якщо почнете створювати корисний контент, вести лайфблог чи реалізуєте якусь шалену ідею, на яку ніяк не могли наважитись, то зірвете куш.
За даними дослідження Gradus Research у березні 2023 року YouTube є медіа №1 для перегляду розважального контенту в Україні – 64% опитаних використовують його, щоб відволіктися. Найактивнішими користувачами цього ресурсу в Україні є люди віком 18-24 роки. В той же час, близько половини респондентів переглядають на ньому новини (50%) – в більшій мірі це глядачі 25-34 роки (59%). В той самий час, якщо подивитись на картину загалом, то ми побачимо, що саме україномовного контенту досить мало.
Якщо ви чекали знаку від Всесвіту, що варто починати, то ось. Нумо! А щоб вам було простіше, даю формати, які можете використовувати:
- Лайфблог.
- Корисний блог.
- Розбори, розвінчування міфів.
- Провокації.
- Хронологія розвитку компанії.
- Питання-відповідь.
YouTube – актуальний майданчик, в якому попит буде тільки збільшуватись. А якщо ви вже почали створювати контент та у вас є текстовий матеріал в блозі на сайті, то чому б його не доопрацювати до сценарію та не зняти корисне відео? Додатковий трафік ніколи і нікому не буде зайвим, і зараз справді гарна можливість, щоб почати використовувати контент-маркетинг на повну.
Післяслово
Наразі україномовний контент – ефективний інструмент, щоб отримати аудиторію, побудувати з нею міцні стосунки та активно розвиватись. Проте для цього потрібно розуміти яку стратегію обрати, як працювати з контенту, чого очікують люди та який інструмент першочергово використовувати.
Автор: Ірина Сігарьова.