Обсяг Р2Р-переказів в Україні зростає на 57% в рік: дослідження УАФІК

P2P – найбільш зростаючий в Україні cегмент платежів зі середньорічним темпом зростання 57%. Специфіка його розвитку в Україні – розрахунки за товари та послуги еcommerce. Про ці та інші цифри йде мова в дослідженні «Фінтех у цифрах-2023», підготовленому Українською асоціацією фінтех та інноваційних компаній (УАФІК) за підтримки міжнародного фінансового сервісу NovaPay.

Ключові результати дослідження «Фінтех у цифрах-2023»:

  • сегмент платежів є головним драйвером розвитку всієї фінтех-індустрії не тільки в Україні, але й в усьому світі, куди спрямовано 50% інвестицій;
  • глобальний е-commerce впевнено зростає протягом останніх п’яти років, випереджаючи зростання глобального ВВП (в середньому на 17% кожного року проти 5%);
  • при цьому зростає і частка глобального еcommerce в глобальному ВВП (з 4,5% у 2017 році до фактичних 6,3% у 2021 році та прогнозних 9,0% у 2024 році).

«Україна активно інтегрується в європейську спільноту, але український фінтех вже давно є невіддільною частиною глобальної фінтех-екосистеми, адже кожна третя фінтех-компанія України вже працює на міжнародному ринку, а кожна восьма – на ринку Європи. Очікуємо, що «Фінтех у цифрах-2023» стане путівником для взаємодії й розвитку та українських гравців фінтех-ринку, і європейських колег», — зазначає Ростислав Дюк, Голова Правління УАФІК.

«Український фінтех ще до великої війни довів, що він – частина світового ринку – ще у 2019 році Україна була світовим лідером із впровадження ApplePay i GooglePay. Повномасштабна війна і глобальна невизначеність знизили рівень інвестицій у галузь, проте, не вплинули на кількість гравців українського фінтеху – він вистояв стовідсотково. Навіть більше – українські фінтех-компанії розпочали європейську експансію, і NovaPay – одна із перших українських фінтех-компаній, яка зробила це. Головними драйверами розвитку всієї індустрії є і буде залишатись сегмент платежів і розвиток еcommerce, і саме в цих двох напрямах ми вбачаємо можливості для власного руху», — підкреслює Андрій Кривошапко, СЕО NovaPay.

Звіт доступний до завантаження за посиланням.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук