SpaceX Маска стала монополістом. І користується цим, підіймаючи ціни

Читати на RU

Компанія SpaceX за кілька останніх років фактично стала монополістом на ринку космічних запусків. Про це пише WSJ.

  • Поступово покращуючи показники своєї Falcon 9, компанія SpaceX рік за роком збільшувала число успішних запусків. У 2022 році 60 запусків — всі успішні, за першу половину 2023 року — вже 43 запуски, також всі успішні.
  • Якщо брати до уваги роботу з території Штатів, то саме на компанію SpaceX припадає 88% від всіх запусків. Глобально — за компанією 64% запусків. Мова йде лише про комерційні проекти, які не стосувались активності під проект Starlink.
  • Зважаючи на це, SpaceX підіймає ціни. Кілька років тому 1 кг вантажу доставлявся на орбіту за $5000, тепер — $6500.
  • У SpaceX по суті немає конкурентів. Всі інші компанії або лише знаходяться у процесі тестування та розробки своїх ракет, або ж концентруються на інших напрямках, як от Blue Origin чи Virgin Galactic, що займаються здебільшого космічним туризмом.

Сьогодні SpaceX — найдорожчий стартап в США, його оцінка складає близько $150 млрд. Маск не повідомляє про плани виходу на біржу і займається розвитком інших напрямків, як от побудовою важкої ракети Rocket Heavy та Starship, а також розвитком напрямку супутникового інтернету Starlink. На думку Маска, останній проект окремо за кілька років зможе оцінюватись у мільярди доларів і, потенційно, стане окремою компанією.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук