Депутати підтримали медичний канабіс у першому читанні

Читати на RU

12 липня 2023 року Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроект №7457, який регулює обіг в Україні рослин роду Cannabis для медичних цілей. «За» проголосувало 268 народних депутатів.

  • Цей проект впроваджує законодавчі зміни, які дозволяють вживати канабіс у медичних цілях, для лікування захворювань або полегшення симптомів у пацієнтів.
  • Автори законопроекту вказують, що за Єдиною конвенцією про наркотичні засоби 1961 року, сторони, які її ратифікували, мають обмежувати оббіг наркотичних речовин (окрім медичного та наукового використання). А виробництво таких речовин для таких цілей має ліцензуватись.
  • Автори також зазначають, що дозвіл на обіг конопель у медичній та науковій сфері стосується рослин роду коноплі (Cannabis) з допустимою кількістю відсотку вмісту концентрації ТГК (тетрагідраканнабінола). ТГК може мати психоактивний вплив на людину, якщо йдеться про високу концентрацію.
  • Вони посилаються на дослідження Експертного комітету Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), в якому йдеться про те, що певний негативний вплив у разі регулярного вживання в дуже великих дозах можуть мати лише сорти конопель, які містять від 1% ТГК у двох третинах сухої маси суцвіть. У той же час, високі дози КБД (канабідіола, одного із канабіноїдів) не викликають ТГК-подібних ефектів та не спричиняють шкоди організму.
  • Водночас існує велика кількість хвороб та патологічних станів, які лікуються або полегшуються за допомогою медичного канабісу: розсіяний склероз, епілепсія, хвороби Альцгеймера, хвороби Хантінгтона, захворювання травного тракту, використання канабісу як замісної терапії для опіоїдів та алкоголю, хронічний біль та паліативна допомога (зокрема, канабіс використовують для полегшення болю у онкохворих). Загалом, за даними Національної академії науки, інженерії та медицини США від 2017 року, застосування канабіноїдів є ефективними при лікуванні понад 50 патологічних станів.
  • Тож цей законопроект створює законні підстави для обмеженого обігу канабісу, смоли канабісу, екстрактів і настойок канабісу, а також ТГК.
  • Він передбачає, що пацієнт може купити препарати із канабісом за рецептом лікаря (лише у електронній формі). Торгувати такими ліками зможуть усі аптеки, які отримають відповідні ліцензії.
  • Юридичні особи усіх форм власності можуть культивувати та використовувати рослини роду коноплі виключно на підставі ліцензії на такий вид діяльності.
Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук