Україні критично важливо мати власних виробників безпілотних літальних апаратів та систем боротьби з ними. Адже потреби ЗСУ, які сягають 24 тисяч одиниць такої техніки, неможливо покрити покупками дронів з Китаю. Саме тому компанія AirUnit з Києва розпочинає формування власної IT-команди задля налагодження виробництва безпілотників та систем радіоелектронної боротьби.

Перехід від цивільних задач до військових та волонтерських

AirUnit — не новачок на ринку дронів. Ця компанія стартувала у 2020 році і є офіційним дилером багатьох брендів: DJI, Autel, Aaronia AG тощо. Також вона постачає енергетичне обладнання декількох марок. Всі ці знання, навички та досвід з підбору та налаштування обладнання стали дуже затребуваними після 24 лютого 2022 року.

«З перших днів ми отримували безліч запитів щодо обладнання і консультацій з дуже багатьох відомств. Зокрема серед них були спецпризначенці різних типів, розвідка, національна гвардія, служби порятунку та державна охорона. В той час ми мобілізували всі ресурси для вирішення критичних задач наших захисників!», — Андрій Штепа, співзасновник AirUnit.

Роботи у команди AirUnit в перші місяці було багато. Наприклад, вони організували поставки сотні дронів DJI та 7 унікальних систем Aaronia AG, які виявляють усі типи ворожих БпЛА. Також однією з перших ця компанія почала виробництво систем скидання боєприпасів з безпілотників. Окрім цього, чимало було зроблено для волонтерських організацій та фондів. Наприклад, під час зимових блекаутів було передано 200 зарядних станцій Jackery. Загалом в AirUnit пожертвували техніки на декілька мільйонів гривень.

«Ми це робимо це не для когось конкретно, а для нашої держави. Наприклад, я не планую звідси кудись їхати, я хочу залишитися жити у вільній країні. Наша команда обов’язково братиме участь у відновленні України після Перемоги!», — Андрій Штепа, співзасновник AirUnit.

Відкриваючи тренінговий центр та власне виробництво

За останні місяці компанія постійно зростала та розвивалася. Вона збільшилась із 3 до 30 працівників та сформувала відділ продажів. Кожен учасник команди є експертом, який комплексно закриває потреби користувачів: підбирає обладнання та навчає використовувати його максимально ефективно. Також в AirUnit не зупинялися вивчати нове. Наприклад, Андрій Штепа відвідав Бахмут, Попасну, Ізюм і багато інших гарячих точок на передовій. Там він ділився власними знаннями з налаштування та обслуговування дронів і набував більшого розуміння про застосування техніки на фронті. Це допомогло розробити 6-денну програму навчання операторів безпілотних літальних апаратів із відпрацюванням реальних бойових задач.

«Наша команда дає досить сильну базу. І ми бачимо, як наші випускники стають інструкторами вже у своїх підрозділах! Вони передають навички, які отримали у нас, іншим новобранцям. Це сильно надихає і показує: наші знання приносять користь!», — Андрій Штепа, співзасновник AirUnit.

До організації навчального курсу в AirUnit підійшли дійсно серйозно. В структурі компанії було створено власний тренінговий центр. Також було досягнуто домовленостей з владою про використання для навчання операторів дронів кількох полігонів біля Києва. При цьому проходження такої програми для військових є безплатним! Наразі подібною можливістю вже скористалися більше тисячі людей. Хоча в AirUnit впевнені: все це лише мала частина того, що вони можуть зробити заради нашої спільної перемоги над російськими окупантами.

«Ми завжди рухаємося вперед, і у нас вже є декілька цікавих проєктів. Наприклад, ми розпочали роботу над виробництвом власних FPV-дронів. Наша компанія вже завершує автоматизацію процесів та формує окрему IT-команду. Вона буде розробляти програмні продукти для створення, управління та випуску безпілотників різного типу», — Андрій Штепа, співзасновник AirUnit.

А ще компанія AirUnit хоче розпочати великовузлову збірку техніки згаданої вище німецької компанії Aaronia AG. Подібні установки дуже потрібні на фронті. Вони можуть відстежувати БпЛА усіх типів, при цьому визначати як напрямок їх руху, так і висоту, на якій вони знаходяться. А ще у систем РЕБ від Aaronia AG унікальні спектроаналізатори. Вони оброблюють канал широтою 245 МГц, що приблизно втричі перевищує аналогічні показники конкурентів. Завдяки цьому система може знаходити навіть розумні моделі дронів, які змінюють частоти передачі даних. Не менш важливим є й те, що компанія Aaronia AG готова допомогти з налагодженням випуску своєї продукції в Україні. Тому це може значно спростити шлях команди AirUnit до сертифікації та ліцензування. А це має сприяти швидшому досягненню перемоги та мирного майбутнього в країні.