AI&ML-потенціал для бізнесу та індустрій: перший Yalantis мітап у Варшаві

В червні IT-компанія Yalantis провела перший офлайн-мітап у Варшаві, присвячений темі AI&ML. На заході зібралося понад 70 учасників української технологічної спільноти. 4 спікери з Yalantis поділилися практичним досвідом використання AI&ML для бізнес-трансформацій. Обговорили технічні аспекти AI, роботу з базами даних та використання систем автоматизації за допомогою ШІ. Також підняли тему трендів, юридичну регуляцію та етичне використання штучного інтелекту.

Друга хвиля еволюції штучного інтелекту як галузі почалась у 2000-х, і триває дотепер. Збільшення обсягу даних, сервісів Cloud-гігантів та демократизація галузі – зробили використання AI доступним для використання різними бізнесам.

«Дані — це новий дорогоцінний метал 21 століття. Якщо ви, як представник бізнесу, знаєте, як найбільш ефективно використовувати їх за допомогою ML та AI, тоді ви можете отримати все: конкурентну перевагу, автоматизацію, підвищення ефективності бізнесу та багато іншого», — Денис Доронін, CTO у Yalantis.

У своєму виступі, CTO Yalantis, розказав про еволюцію штучного інтелекту та про те, як кожен тип бізнесу може отримати користь від впровадження цієї технології. Враховуючи обмежену кількість ресурсів, малі підприємства можуть отримати вигоду від запуску нішевого рішення ШІ, щоб завоювати ринок. Підприємства середнього розміру можуть мати багато взаємоповʼязаних систем і безліч наборів даних, та використовувати AI&ML для свого масштабування. Великі підприємства, своєю чергою, можуть використовувати AI&ML для покращення своєї діяльності на рівні підрозділів.

Другим спікером конференції став Сергій Журавель, сертифікований PM & BA та Enterprise Architect, а також Director of Engineering у Yalantis. Він зосередив увагу на концепції ML, розібрав її на частини та розповів про потенційні кейси використання.

Будь-якому бізнесу необхідно техніко-економічне обґрунтування для впровадження нової технології, бо дані клієнтів можуть бути позначені неправильно або бути занадто специфічними. Спікер порівняв класичний підхід до розробки (Rule-based) та підхід використання AI&ML, а також використання двох підходів одночасно в одній системі.

«90% часу студенти у ЗВО, навчаються на спеціальностях дотичних до інформаційних технологій, за класичним підходом Rule-Based (система на основі правил). Але використання штучного інтелекту (AI) та машинного навчання (ML) стало справжнім трендом у сучасному світі. Дослідження показують, що 77 відсотків пристроїв, якими ми користуємося, мають вбудований штучний інтелект. Ми маємо однаково розібратись з двома концепціями. Вони різні, дискусійні, але гармонійне їх поєднання – це ключ до реалізації нечуваного потенціалу технологій та людини», — Сергій Журавель, Director of Engineering у Yalantis.

Під час мітапу також розглянули тему архітектурної складової проєктів на базі AI&ML, з досвіду Максима Москвичова, Head of Architecture Design Office (ADO) у Yalantis. Виступ був присвячений практикам, які архітектор використовував під час проєктування та ресурсам, що можуть стати у пригоді для досліджень у галузі AI&ML й архітектури. Практичним досвід використання AI&ML допоможе учасникам уникнути помилок в майбутньому та використовувати кращі методи розробки своїх власних проєктів.

Останнім спікером заходу став Денис Гуков, Program and Delivery Manager у Yalantis. Він є провідним фахівцем компанії в напрямку розвитку IoT домену. Під час мітапу спікер розповів історії успіху IoT компаній, що вже запровадили штучний інтелект для обробки даних. Одним з кейсів стала польська компанія Bin-e, яка пропонує розумні сміттєві баки на основі штучного інтелекту; і проєкт Google Waymo Via, який надає безпілотні вантажівки. Під час доповіді учасники розглянули можливості впровадження штучного інтелекту у своїх власних проєктах та продуктах. Спікер надав інсайти та інформацію про те, як успішні компанії вже використовують цю технологію, що може стати підґрунтям масштабування бізнесу та підвищення його конкурентоспроможності.

Отже, Yalantis Meetup: AI&ML edition – це:

  • 3 години контенту та нетворкінгу;
  • 4 спікери;
  • 2 технічні та 2 бізнесові теми;
  • понад 70 учасників.

Записи виступів спікерів із презентаціями доступні за посиланням.

Це був перший офлайн-мітап у Польщі після відкриття офісу Yalantis у Варшаві. Нагадуємо, що у вересні 2022 року компанія оголосила про відкриття офісу у Польщі. Yalantis розробив для фахівців спеціальну релокаційну програму, що передбачає матеріальну допомогу й програму з адаптації спеціалістів.

Довідка

Yalantis — українська аутсорсингова компанія, якій у 2023 році виповнюється 15 років. Команда Yalantis нараховує понад 400 спеціалістів. Компанія має офіси в Дніпрі, Києві, Львові та Ларнаці та понад 200 проєктів у своєму портфоліо. Переглянути актуальні вакансії можна тут.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук