Україна отримала термінали супутникового інтернету Satcube, які можна використовувати у військових цілях

Читати на RU

Шведська компанія Satcube почала доправлення в Україну власних терміналів супутникового інтернету, які фактично є аналогами Starlink від Ілона Маска. Як повідомляє Європейська правда з посиланням на шведське видання Dagens Nyheter, на відміну від систем Маска, виробник Satcube не проти використання своїх терміналів у військових цілях.

Скільки терміналів отримала Україна?

Джерело: Satcube

Українська сторона звернула увагу на Satcube після того, як кілька гуманітарних організацій та журналістів використовували обладнання шведської компанії для роботи в Україні. Satcube використовує супутникову мережу американської компанії Intelsat, яка й розмістила замовлення на постачання терміналів на суму близько 70 млн шведських крон (5,97 млн євро). Вартість терміналів оплатить Німеччина, яка їх і передасть.

Для Satcube це найбільше замовлення від початку виробництва терміналів у 2017 році. На першому етапі Satcube планує передати українській стороні близько 100 портативних інтернет-терміналів. За словами засновника і генерального директора Satcube Якоб Каллмера, перші термінали в Україну були відправлені на початку літа.

Що відомо про пристрої Satcube?

Портативний інтернет-термінал Satcube важить близько 8 кілограмів і може надавати широкосмуговий доступ через геостаціонарні супутники зі швидкістю до 70 мегабіт на секунду. Затримка сигналу, однак, становить до однієї секунди, оскільки супутники перебувають на орбіті на висоті понад 35 000 кілометрів.

Чому це важливо?

В лютому 2023 року SpaceX вжила заходів, щоб українські військові не могли використовувати супутниковий інтернет-зв’язок компанії Starlink для керування дронами. За словами представника компанії використання Starlink з безпілотниками виходить за рамки угоди між SpaceX і українським урядом, оскільки термінали призначалися для гуманітарних цілей: лікарням, банкам і цивільним, які постраждали від вторгнення росії.

Можливо, ЗСУ використовують супутниковий інтернет в безпілотних катерах-камікадзе українського виробництва, які регулярно атакують російський флот. Тепер, завдяки альтернативному терміналу такі дрони знову зможуть мати практично необмежену (обмежену лише запасами пального) дальність дії та кошмаритимуть росіян по всьому Чорному морю.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук