Попит на embedded-фахівців виріс на 21%: відкрий потенціал з Yalantis

Згідно статистики DOU, попит на embedded-фахівців виріс на 21% у порівнянні з липнем 2022 року. Цікавість до цього напрямку повʼязана з клієнтським попитом та пропозицією, яку компанії можуть надати для трансформації бізнесів. Крім того, embedded захопив ще один надважливий напрям – збірку та управління БПЛА.

5 серпня пройшов Yalantis meetup: Embedded edition у Львові, під час якого учасники спілкувались про тренди IoT-технології, розглянули можливості створення власного дрона, його практичне використання та тестування в умовах сьогодення.

Чому embedded?

Пандемія та постковідні роки істотно вплинули на технологічні тенденції та зміну поведінки споживачів послуг. Зменшення збоїв у роботі, поліпшення кібербезпеки, ефективне використання та економія енергоносіїв – це не вичерпний перелік того, що ставить бізнес перед собою в умовах сьогодення. Робота з даними проникає у кожен із цих пунктів. Обробка інформації у місті її виникнення в режимі реального часу дозволяє збільшити швидкість реагування. Це змінить виробничі об’єкти майбутнього, допоможе краще планувати проєкти з модернізації та збільшити рівень продуктивності: краще підключення, кращий досвід користувача та низька затримка.

Обсяг світового ринку периферійних обчислень у 2021 році оцінювався в 40,49 мільярда доларів США, і, за прогнозами, він перевищить приблизно 116,5 мільярда доларів США до 2030 року при середньорічному темпі зростання (CAGR) 12,46% протягом прогнозованого періоду з 2022 по 2030 рік.

Цей ринок складається з різноманітних продуктів: обладнання, включаючи шлюзи та сервери для периферійних обчислень; програмне забезпечення; платформи та сервіси, керовані периферією. Gartner передбачив, що до 2025 року 75% корпоративних даних буде створено за межами централізованих ЦОД.

2 теми, 20+ учасників, 3 години нетворкінгу

Одним зі спікерів мітапу став Михайло Майдан, Head of Rust Department в Yalantis, що має 5 років досвіду роботи Embedded Engineer з використанням C/C++ і є справжнім embedded enthusiast. Темою доповіді стало використання Kubernetes для Embedded пристроїв та його переваги для складних розподілених систем.

«Зі зростанням популярності IoT та периферійних обчислень, з‘являється великий виклик: об‘єднання безлічі пристроїв в одну мережу та їх управління. Ви, напевно, чули про інструмент Kubernetes для оркестрування додатків, але чи знаєте ви, що він також може допомогти інтегрувати різноманітні IoT-пристрої в єдину розподілену систему», – Михайло Майдан, Head of Rust Department у Yalantis.

Разом зі спікером учасники поговорили про прийоми зручного використання Kubernetes для керування як додатками, так і IoT-гаджетами.

Другим спікером мітапу став Володимир Палійчук, Middle Embedded Engineer у Yalantis. Його особистою сферою інтересів вже багато років є БПЛА. Учасники на власні очі оглянули типову збірку квадрокоптера, запустили мотор та поекспериментували з контролером!

Спікер розповів про основний концепт управління безпілотними апаратами, протокол комунікації MAVLink та можливості SDK від DJI й Parrot. Учасники дізнались про весь функціонал сучасних дронів, способи збірки БПЛА власноруч, їх практичне використання та тестування в теперішніх умовах.

Embedded-розробка — це магія, яка дозволяє дати «розум» різноманітним пристроям, які нас оточують. Від мобільних телефонів та розумних годинників до систем «розумного будинку» – embedded технології створюють безмежні можливості для автоматизації та оптимізації нашого повсякденного життя.

Записи виступів спікерів із презентаціями доступні за посиланням.

Приєднуйтеся до embedded-комʼюніті у Yalantis і спробуйте на власні очі та руки створювати технології, що випереджають час. Yalantis має декілька поточних проєктів у секторі зеленої енергетики, медичного та промислового ІoT.

Переглянути актуальні вакансії можна тут.

Yalantis — українська аутсорсингова компанія, якій у 2023 році виповнюється 15 років. Команда Yalantis нараховує понад 400 спеціалістів. Компанія має офіси в Дніпрі, Києві, Львові, Варшаві та Ларнаці та понад 200 проєктів у своєму портфоліо.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук