Hindenburg Research у новому досліджені звинуватила Freedom Holdings у фальсифікації звітності та ухиленні від санкцій

Читати на RU

Компанія Hindenburg Research, що позиціонує себе як викривачів проблем у IPO-компаніях та заробляє на шортселінгу їх акцій, випустила нове розслідування. Ціллю стала компанія Freedom Holdings. Редакція AIN.UA вибрала головне.

Чому це важливо? Freedom Holdings в Україні донедавна була представлена компанією «Фрідом Фінанс Україна» та надавала брокерські послуги. Наприкінці 2022 року компанія потрапила під місцеві санкції, як і засновник бізнесу Тимур Турлов. У листопаді дію ліцензії було зупинено, 3,5 млрд гривень українських інвесторів — заблоковано. У компанії тоді стверджували, що санкції накладено безпідставно і українська юрособа буде їх оскаржувати. 

Про Hindenburg Research. Якщо ви раніше ніколи не чули про Hindenburg Research, то це команда людей, що заробляють на шортах акцій — ставлять на те, що акції будуть падати. Але перед тим, як поставити проти, команда Hindenburg Research збирає велике дослідження про компанії, проти якої буде ставити. Однією з перших помітних жертв ще три роки тому стала компанія NIKOLA, що позиціонувала себе як виробника електровантажівок.

Тоді Hindenburg Research підготували розслідування на багато сторінок, що у компанії насправді нічого немає, а всі анонси — фікція. Капіталізація NIKOLA, що в певний момент сягала мільярдів доларів — вмить зникла. З 2020 року було випущено 30 таких розслідувань.

Що пише Hindenburg Research про Freedom Holdings:

  • В звіті йде мова про те, що розслідування готували більше року. Серед джерел інформації — один з топ-менеджерів Freedom Holdings. За словами цього неназваного менеджера, Тимур Турлов начебто продовжує контролювати російський підрозділ компанії, хоча офіційно він був проданий місцевому менеджменту за $140 млн після початку повномасштабного вторгнення. Окрім того, раніше вже були певні сумніви, що локальний російський менеджмент здатний знайти подібного розміру суму, щоб викупити бізнес. 
  • Інше звинувачення — робота з росіянами, в обхід санкцій. Наприклад, після того, як у 2022 році російський «Альфа-Банк» потрапив під санкції, одна з компаній Freedom Holdings начебто надавала послуги по виводу коштів за кордон і також надавала можливість торгівлі на американському фондовому ринку. 
  • Такі ж дії проводились з клієнтами з банків ВТБ та «Тінькофф». Саме вивід коштів з санкційних банків вважається потенційно найбільшою проблемою для Freedom Holdings.
  • Один з інформаторів Hindenburg Research розповідає, що бачив, як у офіс компанії принесли чемодан з $2,5 млн готівкою і передали їх компанії з метою подальших інвестицій на фондовому ринку. При цьому співробітники компанії начебто не перевіряли походження коштів, хоча б мали це робити. Окрім того, кошти часто приймали у криптовалютах. 
  • Для виводу коштів, пише Hindenburg Research, використовували систему грошових переказів Hawala, яку звинувачують у відмиванні коштів та спонсоруванні тероризму. 
  • Також у звіті Hindenburg Research йдеться про те, що Freedom Holdings могла маніпулювати показниками та, зокрема, використовувати кошти клієнтів для завищення власних показників виторгу. 
  • Freedom Holdings рекламує себе як компанію, яка дозволяє брати участь у IPO американських компаній. Згідно з твердженнями Hindenburg Research, у цій схемі чимало незрозумілого, а один з менеджерів Freedom Holdings вказує, що на його думку, алокацій під IPO у них насправді не було. 
  • Купівля неліквідних облігацій і маніпуляція, зокрема на одному з ринків компанії — в Казахстані. 
  • Маніпуляція вартістю своїх же акцій. Hindenburg Research провели розслідування, що більше половини торгів акціями Freedom Holdings проходить через дві невеличкі компанії, які мають з нею тісний звʼязок. 

Представники Freedom Holdings заявили, що розслідування Hindenburg Research — маніпуляція та перекручування фактів. За їх словами, всі звіти є на сайті SEС, а діяльність компанії підтверджена Deloitte

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук