Росіяни під виглядом пошуку полонених могли отримати дані тисяч українських військових 

Читати на RU

Російські спецслужби створили фальшиві сайти та пабліки в соцмережах, які видають себе за ресурси підтримки сімей полонених, зниклих безвісти та вбитих українських військових, і нібито допомагають з їх пошуком. Як повідомляє «Голос Америки» з посиланням на Міноборони США, завдяки цьому росія могла отримати дані тисяч українських військових та їхніх сімей.

  • Двоє посадовців Пентагону стверджують, що російські спецслужби створили щонайменше два фальшиві сайти, які видають себе за ресурси підтримки сімей полонених, зниклих безвісти або загиблих українських військових, і начебто допомагають з їхнім пошуком.
  • Представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими в Україні Петро Яценко підтвердив, що два згадані сайти обманом займаються збором інформації. Втім, ідеться про значно більше фальшивих ресурсів, які намагаються отримати персональні дані родичів військових, оскільки росія також використовує також Telegram-канали та групи у Facebook та Viber.
  • «Таких ресурсів насправді — десятки. Є більш успішні, є менш успішні. Вони експлуатують надзвичайно вразливий стан рідних та близьких військовослужбовців, які зникли безвісти чи потрапили до рук ворога. Вони також використовують те, що росія не надає Україні інформацію про полонених. Рідні сподіваються, що їхня близька людина не загинула, а перебуває у полоні, і на пропозицію подібних ресурсів передають персональні дані», — розповів Яценко.
  • Посадовці Міноборони США вважають, що росія створила такі ресурси незадовго після свого повномасштабного вторгнення в Україну. Наразі може ітись про тисячі зібраних записів, кажуть посадовці.
  • На їхню думку, росія використовує імена, номери телефонів та адреси українців, отримані через ці ресурси, щоб визначити, чи живе хтось із військових або членів їхніх родин на окупованих Росією територіях.
Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук