За Лебіговича!: «Президентські вибори» зібрали 19 млн грн на армію

Читати на RU

Інтернет-мем про «кандидата в президенти Лебіговича» перетворився на успішну кампанію: збори на фонд «Повернись живим», під час якої вдалося зібрати на армію більше 19 млн грн. AIN.UA розповідає деталі цієї історії.

Звідки взявся Лебігович

Мем про Лебіговича з’явився відносно недавно і пов’язаний із популярним українським блогером Михайлом Лебігою. Це — український Twitch-стрімер із ніком Leb1ga, відомий перш за все тим, що регулярно збирає на платформі рекордні збори на потреби ЗСУ, ГУР, та інших підрозділів. Наприклад, у липні 2023 року Лебіга за одну ніч зібрав 8,35 млн гривень (при первинній цілі у 2,658 млн грн). Збір проводив на розвідувальні безпілотники «Сич» для ГУР.

Скріншот із «президентського» стріма

«Лебігович» з’явився у момент, коли блогер на нещодавньому стрімі передивлявся старі дебати Ющенка та Януковича. Глядачі склали докупи прізвища «Лебіга» та «Янукович» і народився мем. Блогера почали називати кандидатом в президенти, знімати на цю тему тіктоки та навіть робити мерч. Сам Михайло спочатку просив перестати це розносити, але потім опублікував «звернення кандидата в президенти», де оголосив мем про Лебіговича приколом, що вийшов за усі рамки, а також анонсував благодійні «вибори» 3 вересня 2023 року.

Як йшли збори і стрім

Вибори проходили офлайн, на «виборчих дільницях», а також в онлайні, зі збором на банку monobank. Щоб проголосувати за кандидата, треба було закинути грошей — вони підуть на фонд допомоги армії «Повернись живим». Вибори тривали до 20:00. Михайло вів стрім акції, до якої долучалися «виборці» з різних міст України: Львова, Чернівців, Дніпра, Києва, Тернополя.

До організації кампанії підійшли дуже творчо: на київській «дільниці» у LoggerHead Bar можна було придбати коктейль «Лебігович», у дніпровському BROOKS eats & drinks встановили ростову фігуру «кандидата у президенти» з картону, з якою можна було фотографуватись.

monobank оголосив, що у виборців 3 вересня буде шанс отримати унікальний скін «Лебіговича» для карти: для цього треба було провести донат на «виборчу» банку від 100 грн.

Збір пройшов дуже успішно: перший мільйон на банку зібрали за перші 15 хвилин «голосування». А на момент публікації на банці акумульовано вже більше 19 млн грн:

Альтернативні кандидати

Кампанія «За Лебіговича!» надихнула інших. Наприклад, книгарня «Сенс» проводила голосування за альтернативного кандидата — стендапера Василя Байдака, під гаслом «Так, Байдак!». Потрібно було закинути донат від 200 грн на банку зі збором на «Повернись живим» і серед учасників розігрували плакат із підписом Василя.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук