Virtual kitchen або онлайн-ресторан – це заклад, що готує їжу лише для доставки. Це доволі новий формат для України, водночас у світі, зокрема в США він почав набирати популярності ще понад 5 років тому. Одним із гравців на українському ринку з онлайн-ресторанів є ресторатор Денис Мамонов. Разом із бізнес-партнером він дав старт таким брендам, як «БагатоЛосося», «БагатоСалату» та «СушіХо», а ще розвинув формат закладів — virtual kitchen.
Для видання Posteat він розповів чому обрав саме такий формат, як організував швидку доставку та про перевали співпраці зі сторонніми сервісами доставки. AIN.Business вибрав основне.
«Доставка нам зрозуміліша»
- 5 років назад у США вже відкривались перші cloud kitchens, а в Україну почали заходити сервіси доставки їжі. Денис зазначає, що тоді це була крута можливість вийти на ринок.
- Virtual kitchen – це кухня, яка готує їжу лише для доставки. Послугу замовляють ті, хто хоче замовити смачну їжу з ресторану та насолодитися нею вдома, і до того ж заощадити час на дорогу або збори. На такій концепції і будується бізнес ресторатора Дениса Мамонова.
- Як розповідає Мамонов, найважче було шукати клієнтів. Попри те, що ринок доставки готових страв був ще молодим, київський споживач уже став вибагливим.
«Як я вже говорив, ми з e-commerce, тож доставка нам була зрозуміліша. Ось маємо сайт – сюди слід спрямувати клієнтів, а далі – магія приготування, логістика, доставка їжі до споживача. Також вихід на ринок агрегаторів доставки, таких як Bolt Food, стимулював всю індустрію, і вже було зрозуміло, що в цьому сегменті назріває справжній бум».
Раніше доставка асоціювалася з марудним та малоцікавим процесом. Проте згодом цей формат еволіцонував, потім революціонував і, як додає Денис, їхній заклад став одним з трендсеттерів цього процесу: швидка доставка замовлень, термосумки, пакування саме для доставки і під конкретні страви й, передусім, смачна їжа ресторанного рівня.
Пікові години роботи
- Понеділок – найгірший день, за словами Дениса. Далі йде на зростання.
- Пік – четвер, п‘ятниця та субота.
- По годинах – обід і вечір. З 18.00 до 20.00 – суперпік.
- Хейдлайнер «БагатоЛосося» – класична «філадельфія». Зараз клієнти також починають частіше дивитись на ексклюзивні та унікальні сезонні пропозиції.
Прибуток збільшився десь на 10–20% завдяки співпраці зі стороннім сервісом доставки
- Денис розповідає, що як тільки вони поставили на конвеєр операційні процеси, одразу почали підключати сервіси доставки.
- Така співпраця дає додаткові можливості й значно множить потенційних замовників.
- Платформи, на кшталт того ж Bolt Food, – це додаткові замовлення, які допомагають довантажити виробництво.
- Від агрегатора ти очікуєш адекватної комунікації з позиції win-win, коли обидві сторони зацікавлені в зростанні кількості замовлень.
- Також за словами ресторатора, сторонні сервіси доставки допомагають контролювати якість роботи кур’єрів.
- Одразу після початку співпраці з сервісом доставки прибуток «БагатоЛосося» збільшився приблизно на 10–20%. А в загальному від початку співпраці з Bolt Food заклад виріс в 15 разів.
Плани на майбутнє
- Денис Мамонов планує відкривати «БагатоЛосося» в інших містах, крім Києва.
- Є також проект про вихід в інший сегмент, і навіть думки про вихід в офлайн.