Veon, власник «Київстар», оголосив про вихід з рф та продаж «Вымпелком»

9 жовтня 2023 року телекомунікаційний холдинг Veon, що володіє оператором «Київстар», оголосив про вихід з російського ринку. Про це AIN.UA повідомила пресслужба компанії.

  • Холдинг оголосив про повний вихід із росії та закриття угоди про продаж своїх російських активів.
  • Активи було продано групі старшого керівництва PJSC VimpelCom на чолі із CEO VimpelCom («Вымпелком», якій належить бренд «Билайн»), Алєксандром Торбаховим. До цієї угоди Veon володів 100% російського телеком-оператора «Вымпелком».
  • За даними офіційного оголошення, ця угода не передбачає buy-back-можливостей (тобто, опції повернути собі актив), і означає повний вихід з ринку росії.
  • За словами CEO холдингу Каана Терзіоглу, холдинг сфокусується на роботі на решті ринків: у Пакистані, Бангладеші, Україні, Казахстані, Узбекистані та Киргизстані.

Чому це важливо?

Компанія «Вымпелком» активно працює з російським урядом, про що говорять російські чиновники. Зокрема, допомагає робити звʼязок на окупованих з 24.02 українських територіях доступним.  Для керівництва Veon у цьому жодних протиріч немає. Компанія не називає у своїх пресрелізах війну «війною» і до останнього моменту продовжувала розвивати свій російський бізнес.

Це оголошення про продаж озвучили після новин про те, суд арештував українські активи трьох російських олігархів, серед яких є співвласник компанії «Київстар» Михайло Фрідман. Михайло Фрідман володіє приблизно 38% відсотками компанії LetterOne, в якої є 48% бермудської Veon Ltd., яка є власником Veon Amsterdam B.V., якому належить нідерландський Veon Holdings B V., до якого входить «Київстар».

У компанії «Київстар», яка є найбільшим мобільним оператором країни, на запит AIN.UA відповіли, що арешт майна одного із власників не позначиться на її роботі.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук