Microsoft таки купила Activision Blizzard за $69 млрд: угоді довго опирались регулятори

Читати на RU

13 жовтня 2023 року компанія Microsoft оголосила про закриття угоди з купівлі великого ігрового паблішера Activision Blizzard за $69 млрд. Про це йдеться у офіційному блозі компанії. Цю угоду оголосили ще 2022 року, але щоб її провести, компанії довелося виграти суд та отримати дозволи антимонопольних регуляторів кількох країн.

  • Угоду анонсували ще у січні 2022 року. Сума угоди складала біля $68,7 млрд і на той момент це була найбільша угода в історії Microsoft. Раніше найбільшими покупками Microsoft були LinkedIn за $26 млрд, Nuance за $19,7 млрд і GitHub за $7,5 млрд. Одночасно це і найбільша угода на ігровому ринку, ніхто ніколи не купував видавців так дорого. 
  • Останнім часом керівництво Activision Blizzard на той момент постійно звинувачували у дискримінації та токсичній корпоративній культурі. Співробітники влаштовували страйки, показово звільнялись, на компанію подали в суд. Ціна на акції падала, і зокрема це змусило керівництво погодитись на умови Microsoft.
  • Цю угоду кілька разів блокували антимонопольні регулятори, адже внаслідок неї Microsoft стає величезним гравцем на ринку ігор. Наприклад, в кінці 2022 року Федеральна торгова комісія (FTC) США, яка забезпечує дотримання антимонопольного законодавства, оголосила, що звернеться до суду з вимогою заблокувати угоду через її неконкурентність. Але компанія виграла цей суд.
  • Далі угоду блокував британський регулятор Competition and Markets Authority (CMA), який підозрював, що такий продаж дасть Microsoft велику перевагу на ринку хмарного геймінгу. Але зараз, як повідомляє BBC та інші медіа, зауваження регулятора знято і компанія отримала змогу закрити угоду. Детальніше про те, для чого Microsoft такий бізнес, можна дізнатися у ранішому матеріалі AIN.UA.
Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук