«Нова пошта» показала вантажівки зі знищеного росіянами термінала, в яких нібито були БМП

Читати на RU

Компанія «Нова пошта» опублікувала фото і відео зруйнованого 21 жовтня росіянами термінала в Харкові. Пропаганда рф стверджувала, що у вантажівках начебто заховані БМП. На фото видно, що термінал обробляв звичайні посилки та вантажі, зокрема гуманітарні, і жодна військова техніка у вантажівках не «ховалась».

  • Вночі 21 жовтня 2023 року росіяни атакували харківський термінал «Нової пошти». Наслідки удару: 6 загиблих співробітників, 16 постраждалих і зруйнований термінал. Як розповіли у компанії, у людей не було шансу врятуватися, адже сирени повітряної тривоги прозвучали за секунди до вибуху.
  • Майже одразу російські пропагандистські ресурси почали поширювати свою стару ідею про те, що «Нова пошта» нібито перевозить вантажі військового призначення. А отже їхній напад на цивільний об’єкт, що призвів до смертей та поранень цивільних людей — не воєнний злочин, а атака на «легітимну військову ціль».
  • Ідеї російської пропаганди про те, що «Нова пошта» начебто перевозить британські БМП Bradley і німецькі танки Leopard — доволі старі і за рівнем абсурдності наближаються до «українських біолабораторій». Наприклад, у травні цього року в російських Telegram-каналах поширювалась історія про те, як російські хакери зламали сервери «Нової пошти», через що начебто постраждала логістика української армії.
  • Тому, після атаки і вбивств цивільних 21 жовтня, російські пропагандистські медіа повернулися до старого наративу. У компанії коментували роботу термінала так:

«Ми доставляємо звичайні посилки та вантажі. Допомагаємо багатьом благодійним та волонтерським організаціям. Ми опрацьовуємо велику кількість гуманітарних відправлень, зокрема, які направляються нашим військовим: речі, продукти, ліки. Але жодної зброї у нас ніколи не було. рф в черговий раз пробиває дно пропаганди, намагаючись виправдати свій воєнний злочин проти цивільних людей та важливої соціальної інфраструктури».

  • У компанії також опублікували фото та відео того, що було у вантажівках, та які вантажі обробляв харківський термінал.
  • Він обробляв посилки для Харкова та області, тобто для тих людей, які щодня живуть під обстрілами. Це — посилки від їхніх рідних, друзів, замовлення із інтернет-магазинів та гуманітарна допомога від благодійних фондів.
  • На фото видно, що робота йшла зі звичайними речами.
  • Це — не перша атака росії на харківський термінал компанії, перше влучання по ньому було ще 2022 року.
  • Компанія запустила Харківський інноваційний термінал 2020 року, це — найбільший за величиною термінал після київського (КІТ). Будівництво об’єкта тривало 1,5 року. Площа термінала — понад 19 000 кв. м. На ньому працюють сотні робітників, а його загальна потужність — до 20 000 посилок на годину. У хаби такого типу компанія зазвичай інвестує 10-15 млн євро.
Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук