В Україні заснували видавництво Velorum, яке випускатиме естетичні книги та мерч. Про це йдеться на сайті.
Що відомо
- Velorum — це колаборація дизайнерки і видавчині за освітою Катерини Шедель з іллюстратором і книжковим дизайнером за фахом під псевдонімом Dara Gorna, а також партнерки у справі Ксенії.
- Команда хоче видавати есетичні книги та мерч від українських авторів. Як сучасних, так і класичних.
- Як розповіла AIN.Business Катерина Шедель, надихалися незалежними нішевими проектами, такими як Folio Society та Haus Nostromo (Великобританія), і Punkt Publishing та «Видавництво Олександра Савчука» (Україна).
- Формат Velorum охарактеризували невеликою командою, чітко окресленими напрямком роботи, та ретельним опрацюванням кожної назви, яку беруть в роботу.
- Видавництво співпрацюватиме з українськими митцями й мисткинями.
«Ті видання, які зараз є в розробці, знаходяться на перетині культурологічного нон-фікшену, народних текстів, музики, художньої прози і арт-книги. Але ми плануємо розширятися і опрацьовувати більше художніх текстів, перевидавати етнографічні праці XIX та ХХ ст., та, можливо, створимо періодичне видання, де в більш стислій формі зможемо знайомити читачів із нашими знахідками та мистецькими доробками, текстовими і графічними», – додає Катерина.
- Оскільки проект перебуває у фазі старту, більшість витрат наразі склала оплата праці підрядників та операційні витрати на утримання сайту.
- Засновники очікують, що з запуском реклами та за результатами передзамовлень сума геометрично збільшиться, в тому числі за рахунок оплат друкарням, оплати пакувальних матеріалів, роялті та решти оплат підрядникам, що долучатимуться.
- Інвестиції у запуск і розвиток не залучали. За словами Катерини, поточний формат діяльності дозволяє зменшити ризики і бути в постійному контакті з аудиторією. В команді вважають, що це дозволяє зберігати гнучкість та простір для творчих експериментів (з комунікацією, друкарськими техніками тощо).
Станом на кінець жовтня 2023 року, Velorum вже анонсували першу книгу – «Світогляд українського народу: ескіз української міфології» Івана Нечуя-Левицького, – і запустили передзамовлення.
«Після створення першого макету книги ми вирішили, що годі зупинятись, і треба далі відшукувати цікаві тексти і надавати їм оформлення, що відповідатиме красі та розмаїттю змісту», – підсумувала співзасновниця.