Бізнесмен Владислав Максимов разом з Іллею Сьоміним відкрили спільний бізнес — ресторан в’єтнамської кухні Tin Tin на столичному велотреці — у 2017 році. Проект став першим, у якому Сьомін виступив у ролі співвласника. До цього підприємець встиг пройти довгий шлях від інженера-будівельника до шеф-кухаря, працював у ресторанах Києва та Ужгорода.

Невдовзі після запуску на місці Tin Tin запустили ще два формати, а згодом прийняли рішення об‘єднати заклади у фудмаркет. Станом на осінь 2023 року, Tin Tin Food Spot – одна з популярних гастролокацій Києва.

AIN.Business поспілкувався з шеф-кухарем та співвласником бізнесу Іллею Сьоміним про те, з чого починався і як розвивався Tin Tin Food Spot.

Розпочинаючи спільну справу, Владислав Максимов став інвестором закладу, а Ілля Сьомін — керівним партнером. Вони чітко розподілили ролі у бізнесі. Всі рішення стосовно розвитку закладу, як-от, наприклад, зміна брендингу чи меню, підбір персоналу залишаються за Сьоміним. Максимов же займається модернізацією закладів за рекомендаціями партнера.

Паралельно з роботою у ресторані шеф почав багато їздити на різні симпозіуми, такі як MAD у Копенгагені, навчатися у кухарів у Таїланді, Бельгії та Америці. Увесь здобутий досвід шеф вкладав у розвиток справи.

«Мені здається, це найважливіше, що я можу сказати усім, хто працює у цій сфері: якщо ви хочете чогось досягти, ви повинні обрати найкращого спеціаліста у світі та приїхати навчатися саме до нього. Без будь-яких посередників», — переконаний Сьомін.

Після відкриття заклад почав приносити прибутки, однак не задовольняв очікування власників. За словами Іллі Сьоміна, показники ресторану навіть на другий рік були порівняно низькими.

Заклад Tin Tin Food Spot  на велотреці

Від одного закладу до фудмаркету

На початку пандемії Covid-19 у 2020 році Tin Tin довелося закрити. У той момент ніхто не знав, що далі робити. Карантин застав Сьоміна та Максимова у той час, коли вони планували відкриття двох піцерій Piespot в різних локаціях у столиці.

«Сталася епідемія коронавірусу, всі позакривалися. Може днів десять я відпочивав, тому що просто ніхто нікуди не ходить, всі сиділи вдома», — згадує шеф.

Після перших двох тижнів карантину Сьомін подзвонив Максимову і сказав, що потрібно змінювати плани та відкривати Piespot прямо у приміщенні ресторану Tin Tin.

«У нас було обладнання, все було готово, залишалося тільки запуститися. Максимову я сказав привозити столи, печі, лопати, холодильники й так далі. Мали на меті прибрати посадку, написати на вікні Piespot Pizza акрилом і відкрити цей формат закладу. Так і зробили», — пригадав Сьомін. 

І вже через 3-4 тижні після початку пандемії відкрилися двері піцерії Piespot. Заклад одразу здобув прихильність людей і до нього почали шикуватися черги. Тоді, згадує Сьомін, він зрозумів, що Tin Tin більше не може бути «просто в’єтнамським рестораном».

«Люди нам не пробачать, якщо ми, наприклад, після коронавірусу, приберемо звідти Piespot і знову залишимо тільки Tin Tin. Я сказав Владу, що нам потрібно перебудувати заклад на фудмаркет наших брендів», — пригадує Ілля Сьомін.

Згодом, коли місцева влада дозволила відкривати тераси у закладах, на київському велотреці, який є популярною локацією серед жителів і гостей міста, вже працювало два ресторани — Tin Tin та Piespot.

Проте на цьому підприємці не зупинилися. Згодом з’явилася ідея додати ще один напрямок — мексиканську кухню. Сьомін та Максимов з’їздили у Мексику, звідки повернулися вже з обладнанням, та запустили «ЧІКА Поблана». Маючи в одному місці три заклади — азійську та мексиканську кухні й піцу — прийняли рішення об’єднати все у фудмаркет, що отримав назву Tin Tin Food Spot.

Страви закладу «ЧІКА Поблана» від засновників Tin Tin

«Поїсти смачну їжу, аби зімітувати спокійне життя»

У такому вигляді бізнес застав повномасштабне вторгнення росії. Через війну заклад довелося знову закрити — він не працював близько місяця. У квітні 2022 року, коли Tin Tin відчинив двері для відвідувачів, формат мексиканської кухні переобладнали у дайнер. Зараз там готують фастфуд, зокрема бургери.

Після відновлення роботи власники закладу долучилися до допомоги волонтерам й почали щомісячно перераховувати відсоток від усіх проданих страв організації «Київ волонтерський». Вже влітку ресторан мав багато відвідувачів завдяки низькому рівню конкуренції.

«Єдине що лишалося, аби зімітувати спокійне життя — поїсти смачну їжу. Театри та кінотеатри не працювали. Саме тому, мені здається, у ресторанів, які все ж таки відкрились в той час, все добре», — каже Сьомін.

На сьогодні азійська кухня та піца приносять власниками Food Spot по 40% прибутків. Ще 20% — фастфуд.

Після закінчення війни підприємці прагнуть знову відкрити мексиканський ресторан «ЧІКА Поблана», але вже на окремій локації.

«Вона вже збудована, але не відкриваємо ми її через бажання запустити справжню автентичну мексиканську такорію — з п’ятої вечора до п’ятої ранку. Це такий концепт, який ми хочемо зробити, коли Україна переможе у війні», — підсумував підприємець.

Нагадаємо, раніше AIN.Business розповідав історію мережі Famille «Très français»: