Не тільки Linktree. Які сервіси мультипосилань доступні українцям

1

Нещодавно в Україні заблокували сервіс мультипосилань Linktree. Попри те, що наразі продукт відновив свою роботу, в багатьох компаній і спеціалістів виникло нагальне питання пошуку альтернатив, говорить стартап-маркетолог, автор телеграм-бота Hworknet Design Богдан Щербаков. 

У своїй авторській колонці для AIN.UA він досліджує ринок сервісів мультипосилань.

Богдан Щербаков. Фото надане автором

Які продукти доступні в Україні

На українському ринку є досить багато різноманітних альтернатив, але більшість статей з порівняннями сервісів датуються 2022, 2021 і навіть 2020 роками. В деяких із них досі присутні сервіси на кшталт Taplink російського походження або mssg.me (намагається виглядати як український сервіс, але не все так просто — наприклад, станом на червень цього року сайт досі використовував «Яндекс.Метрика», а також підтримував російський VK). 

В цій колонці я наведу актуальний список українських сервісів для створення мультипосилань, які не мають російського коріння. Всі думки і судження щодо сервісів суб’єктивні, майте це на увазі. Гадаю, кожен зможе оцінити той чи інший сервіс для себе самостійно.

Для кожного з сервісів я створив тестовий акаунт і надаю посилання на нього, щоб ви побачили фінальний результат, а також напишу свою суб’єктивну думку щодо нього. 

Популярні сервіси, які легко знайти

Якщо якогось сервісу немає в переліку – його не так просто знайти, принаймні я не зміг. Надсилайте інші сервіси в коментарі або мені в особисті повідомлення.

1. Choko.Link

Цей сервіс я знайшов завдяки рекламі за запитом «сервіс мультипосилань», форма реєстрації дещо довга, але терпима. Налаштовувати власний профіль теж важкувато, в знаки дається не надто гарний дизайн. Внизу є банер «Хочу таку сторінку 😍», і він дуже відволікає. 

2. Clixby

Сервіс знайшов завдяки органічній видачі, він дорожчий за Choko.Link. Форма реєстрації приємна, дизайн на рівень вищий за попереднього конкурента. Не дуже подобається, що внизу сторінки з посиланнями автоматично додається текст «Працює на Clixby». З приємного — на кожній сторінці є модуль для поширення: ви маєте змогу поділитись QR-кодом на свій профіль. 

3. Uaddme

Сервіс знайшов завдяки рекламі за запитом «сервіс мультипосилань», цікава форма реєстрації – ймовірно, найпростіша з усіх інших. На кожній сторінці є модуль для поширення, тобто, як і в Clixby, можна поділитись QR-кодом на профіль. Єдиний мінус – не можна змінити позиції (вгору/вниз) елементів, вони визначені наперед, але це компенсується загальним дизайном та легкістю сприйняття платформи, поки що цей сервіс виграє з-поміж інших. Мінімальний платний тариф дешевший, ніж в конкурентів. 

4. Passlink 

Сервіс знайшов в органічній видачі Google. Є майже точною копією Clixby, тож це наводить на думки про те, що або власники Clixby створили сервіс-конкурент, аби захопити більшу частку ринку, або хтось повністю скопіював уже наявний сервіс. На цій платформі я заплутався ще більше, ніж в Clixby: купа налаштувань, всі вони перемішані, важко розібратися. 

5. єВізитка

Сервіс знайшов у добірці в одному з Instagram-дописів. Дуже дивно, що він мімікрує під державний сайт. Схожість із порталом «Дія» доволі велика, але лише в верхній частині сайту. Також збиває з пантелику адмінка, яка містить кострубатий візуальний редактор, помилки в словах і велику кількість налаштувань, які не влізли за шириною в межі мого екрана.

Після створення візитівки я не зміг її відредагувати, фінальна сторінка виглядає максимально дивно, а лічильник переглядів зараховує кожен візит, навіть якщо це одна й та ж сама людина.  

6. UniLink 

Цей сервіс я також знайшов у добірці в одному з Instagram-дописів. Сайт не підтримує української. Чомусь не зміг зареєструватися за допомогою email, довелось робити це через Google-акаунт. Приємна і проста форма реєстрації, цікава функція міграції з інших сервісів. Сервіс явно позиціює себе не зовсім вірно, гадаю, це радше конструктор мінісайтів, а не конструктор мультипосилань, — занадто багато різних блоків. 

7. WebsLi

Цей сервіс також знайшов у добірці. В адмінці дуже багато налаштувань та функцій, це робить процес створення візитівки довшим. Крім цього, при завантаженні файлів (аватарки, наприклад) наявна російська мова, хоча весь інший інтерфейс українською. Також на моїй сторінці внизу автоматично додається форма для скарги на порушення прав — щоправда, чомусь російською мовою.

Інші сервіси 

Крім перелічених сервісів я знайшов ще один – fb.co.ua, але це аналог другого і четвертого продуктів. Здається, що хтось виклав на GitHub відкритий сирий код платформи, і українські підприємці вирішили скористатися цим, щоб заробити грошей.  

Mssg.me аналізувати не буду, адже за замовчуванням відкривається російська мова, на сайті є підозрілі акаунти і також до недавнього часу там стояла «Яндекс.Метрика». Якщо у вас є друзі, які використовують цей сервіс,— попередьте їх про ризики. 

Який же сервіс обрати?

В українському медіапросторі є доволі багато платформ для скорочення посилань, але дійсно зручних, функціональних і красивих дуже мало. Я не можу радити вам той чи інший сервіс, адже кожен з них призначений для своїх цілей. До того ж естетичні вподобання у всіх різні, тож сервіси, які сподобались мені, можуть бути не до вподоби іншим.  

Крім того, звичний багатьом Linktree знову доступний в Україні, адже Кіберполіція завершила протидію масштабній шахрайській схемі, організатор якої використовували сервіс для генерування посилань на фішингові сайти, що відтворювали інтерфейс офіційних порталів для отримання фінансової допомоги від держави.

Через це раджу обирати дійсно український сервіс, на якому відбувається модерація акаунтів та відсутня толерантність до всього російського. 

Автор: Богдан Щербаков, стартап-маркетолог, автор телеграм-бота Hworknet Design

Залишити коментар

Коментарі | 1

  • єВізитка це сервіс для онлайн візиток та софту для НФС карток, головне призначення працювати з мобільними пристроями та допомагати обмінюватись контактами одним дотиком. Якщо заповнити всі поля (або взагалі хоть щось), то єВізитка виглядає дуже коректно.

Пошук