Як отримати грант на реєстрацію торгової марки ЄС: коментарі від Profitmark.ua

З 26 червня 2023 року для українських малих та середніх компаній діє
грантова програма SME FUND 2023. Завершується програма вже 10 листопада, тож варто поспішити, щоб не втратити можливість зареєструвати ТМ у ЄС за дуже вигідними умовами.

AIN.UA одними з перших проінформували українських підприємців про таку можливість і запросили реєстратора торговельних марок «Profitmark» прокоментувати цю новину.

На той момент нам було відомо лише те, що українським малим та середнім підприємствам стала доступна програма SME fund за якою можна отримати компенсацію 75 % від збору за подання заявки на реєстрацію торговельної марки ЄС (та інші обʼєкти інтелектуальної власності).

Як саме буде працювати програма на практиці, і як на неї відреагує ринок, було передбачити складно.

Profitmark впевнились в тому, що програма не просто задекларована, а й справді реалізована, і поділились деталями — в матеріалі.

«По грантовій програмі ми вже подали понад 70 заявок на реєстрацію торговельних марок ЄС. Початок був дуже стресовим, оскільки наша компанія в перше взаємодіяла з SME-фондом. Ускладнювало ситуацію ще й те, що наші клієнти повинні сплатити повну вартість, а компенсація надходила протягом місяця з моменту затвердження гранту безпосередньо на рахунок Заявника. Для наших спеціалістів кількість процесів які потрібно було контролювати збільшилась на порядок. Але ми впоралися. SME-фонд має чудову підтримку і будь-які проблемні питання ми навчилися вирішувати досить швидко. Сподіваємось що дана грантова програма буде продовжена і надалі, оскільки вона має великий попит», – дав коментар Макс Ястреб, засновник Profitmark.ua.

Відгуки

Для обʼєктивної оцінки грантової програми, Profitmark звернулася до деяких своїх клієнтів, і отримали такі відгуки:

«Знаючи про високу вартість реєстрації ТМ у ЄС, ми навіть не цікавились цим. Дякую Profitmark за те, що повідомили про грантову програму і допомогли з оформленням документів. Це дасть нам можливість вийти на ринки ЄС захищеними», – Хом’як Ярослав Мар’янович, Invent Labs.

«Ми отримали компенсацію. Умови даного гранту були суттєвим аргументом для невідкладного подання заявки на реєстрацію торговельної марки ЄС. Враховуючи розмір компенсації, вартість реєстрації торговельної марки відразу у 27 країнах – досить доступна», – Комаров Артем Павлович, SWAY.

«Дуже дякую за співпрацю і таку можливість. Участь у програмі виправдала усі очікування! Це надзвичайно спростило прийняття рішення щодо подання заявки на реєстрацію нашої торговельної марки SABOTAGE у ЄС та значною мірою зекономила кошти», – директор ТОВ Віталфуд, Мотляк Богдан.

«З компанією ProfitMark ми співпрацюємо вже майже декаду і користувались їх послугами для реєстрації 8 торгових марок. Менеджер Марина написала нам про можливість компенсувати 75 % відсотків від розміру збору за подання заявки на реєстрацію торговельної марки ЄС. Це з тих пропозицій, від яких неможливо відмовитись. Компенсація не надходила від SME-фонду понад місяць після отримання листа про виплату. Але ми не хвилювались, бо весь час співробітники ProfitMark тримали нас в курсі й надавали інформацію наперед: рекомендації з оформлення ТМ, документи для валютного контролю на основі досвіду інших клієнтів та інші рекомендації. Компенсацію ми отримали та дуже раді за можливість скористатись послугами фонду. Компанія ProfitMark черговий раз продемонструвала, що є надійним і професійним партнером», – Юлій Громико, gromyco.

«Умови грантової програми виконані на 100%. Наша компанія отримала компенсацію у 75% від сплаченого збору за подання заявки на реєстрацію. Дуже приємно, що такі програми починають діяти для України. Вони дійсно спрощують вихід на європейський ринок українським компаніям», – Людмила Людмила Гревцева, Sushi Jo.

Підсумовуючи зібрану інформацію, ми бачимо що програма дійсно актуальна для українського ринку. Наразі грантова програма ще діє й українські підприємці можуть скористатися даною пільгою.

Розмір відшкодування 75% стосується офіційних зборів і не розповсюджується на юридичний супровід. У цифрах це:

 • Один клас: 850 євро (компенсація = 637 євро).
 • За другий клас: + 50 євро = збір 900 євро (компенсація = 675 євро).
 • Третій і кожен наступний: + 150 євро = 1050 збір (компенсація 787 євро).

Програма діє для:

 • юридичних осіб;
 • ФОП.

Торговельна марка ЄС:

 • Діє у всіх країнах ЄС: 27 країн.
 • Строк реєстрації: 10 років з можливим продовженням.
 • Процес реєстрації складає: 4-5 місяців (якщо не має заперечень 3-ї сторони).

Документи, які будуть потрібні для отримання гранту:

 • виписка з реєстру що підтверджує реєстрацію юридичної особи або ФОП;
 • довідка про відкриття банківського рахунку у валюті євро;
 • повідомити кількість офіційних співробітників на підприємстві.

Процес отримання гранту: 

 • Надання документів.
 • Подання заявки на отримання гранту в SME fund.
 • Розгляд заявки: 15 днів.
 • Схвалення гранту.
 • Подання заявки на реєстрацію торговельної марки ЄС.
 • Ініціація компенсації.
 • Виплата компенсації протягом 30 днів з моменту ініціації.
 • Розгляд заявки за звичайною процедурою.

Встигніть скористатися умовами грантової програми для реєстрації торговельної марки ЄС. Всі запитання ви можете адресувати на: [email protected].

Більше матеріалів від Profitmark:

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук