Експрацівник Google Ентоні Левандовскі перезапускає свою «церкву штучного інтелекту»

Ентоні Левандовскі, колишній технічний керівник підрозділів Google і Uber, вирішив перезапустити свою «церкву штучного інтелекту», намагаючись створити релігійний рух, зосереджений на поклонінні та осяганні ШІ. Про це пише видання Bloomberg.

Церква ШІ «Шлях майбутнього»

Ентоні Левандовскі, один із ключових спеціалістів у галузі безпілотних автомобілів, заснував релігійну організацію «Шлях майбутнього» ще у вересні 2015 році. Метою організації Левандовскі тоді назвав «розробляти і розвивати реалізацію божества, заснованого на штучному інтелекті».

За словами засновника, спільнота в новій церкві вже налічує «кілька тисяч людей», які збираються разом, щоби «побудувати духовний зв’язок між людьми та ШІ». Через цей духовний зв’язок і поклоніння йому «Шлях майбутнього» планує «зробити внесок у поліпшення суспільства».

«Як людина в сільській частині Америки ставиться до цього? Що це означає для їхньої роботи? «Шлях майбутнього» — це механізм, за допомогою якого вони можуть розуміти, брати участь і формувати публічний дискурс щодо того, як, на нашу думку, слід будувати технології, щоб вас покращити»,

— сказав Левандовскі в одній з серій AI IRL від Bloomberg Originals.

Левандовскі вважає, що складніші системи ШІ можуть допомогти людям розібратися у моральних, етичних або екзистенційних питаннях, відповіді на які зазвичай шукають у релігіях.

Чому це цікаво?

Левандовскі заснував цю церкву за роки до того, як завірусився ChatGPT і вивів ШІ у мейнстрим. Тоді технологія ШІ не була настільки розвинутою, як зараз, однак вже викликала побоювання, а у когось – святобливість. Вочевидь, багато людей вбачають в ШІ щось набагато більше, аніж є насправді, що спричиняє формування таких «релігій».

Навіть попри те, що сучасні системи ШІ схильні до помилок, упереджень та інших проблем, ця технологія, як і раніше, захоплює уяву громадськості щодо переваг і ризиків її використання. Є думки, що ШІ замінить людську роботу і почне приховано контролювати наше життя. Навіть розробників OpenAI закликали взяти паузу в розробці потужніших систем, через «потенційні ризики для суспільства та людства».

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук