Yalantis запустили безоплатні IT-курси для ветеранів, ВПО, громад та держслужбовців

У вересні компанія Yalantis підписала меморандум з Дніпропетровською обласною військовою адміністрацією. Це партнерство дозволило втілити масштабний освітній проєкт – курси для ветеранів російсько-української війни, внутрішньо переміщених осіб, представників громад, а ще – держслужбовців. Перші набори студентів вже розпочали навчання. Ключові напрями: QA, PM та CyberSecurity. Про зміст курсів, а також їх особливість на українському маркеті продуктів цифрової освіти, читайте нижче.

«Попри повномасштабну війну Дніпропетровщина цифровізується. Новітні технології впроваджуємо на регіональному та місцевих рівнях. Це дозволяє розширювати перелік електронних послуг для мешканців. Крім того, оптимізує процеси і сприяє прийняттю ефективних управлінських рішень», – зазначив заступник начальника ОВА Іван Начовний.

QA (Мануальне тестування)

Курс розрахований для людей, які не мали до цього досвіду в IT, але мають базові навички володіння компʼютером та англійської мови. Матеріал поділений на дві частини: теоретичну та практичну з домашніми завданнями, тестами після кожної лекції, воркшопами та QA-сесіями. Під час навчання студентами будуть залучені всі види памʼяті – аудіо, відео та візуальні елементи. В основу курсу лягли матеріали з 4-х QA Yalantis School впродовж 2021-2022 років, кращі студенти розпочали співпрацю з компанією.

Курс для ветеранів, членів їх сімей та ВПО триває 4 місяці, складається з 14 лекцій у першій частині та 9 тем у другій і містить домашні завдання. Кількість зареєстрованих учасників сягнула позначки 750. Після успішного складання тестування, студенти отримають сертифікати від Yalantis про прослуханий матеріал.

Особливості:

  • Акцент на інструменти

Багато уваги приділяється саме роботі з інструментами, а не суто розвитку теоретичних навичок. Показано, як саме в повсякденному житті тестувальник використовує ті чи інші інструменти, на що особливо треба звернути увагу.

  • Рівень доступності

Хоча й базові навички англійської все ж потрібні, Yalantis підготували словник англійських та IT термінів, який допоможе студентам краще орієнтуватися у нових словах. Також компанія врахувала рівень зайнятості студентів та зробила курс в LMS-системі (Learning Management System), що робить його доступним в будь-який час та будь-якому місці.

  • Комплексність та рівень експертизи

Знання отримані після курсу, дозволяють студентам розпочати карʼєру в IT. Це авторський курс збірки інженерів Yalantis на чолі з Артуром Шевченко, Head of QA Department та викладачем у ЗВО.

CyberSecurity (Кібербезпека)

Кібербезпека – одна з найперспективніших галузей в IT. Зараз, на першому потоці курсу з CyberSecurity онлайн навчаються 50 представників з Дніпровських громад відповідальних за безпеку. Після проходження матеріалу слухачі зможуть закривати потреби як державних органів, так і приватних компаній у сфері безпеки. Курс складається з комбінації теорії та практики на реальних робочих задачах від лектора та авторки курсу Ірини Устименко, Lead Security Operations Engineer у Yalantis. Перший курс складається з 12 лекцій, домашніх завдань і тестів. Після закінчення курсу студенти отримають сертифікати від Yalantis про прослуханий матеріал. Цей курс – перший із двох, який випустила компанія. Другий курс буде вивчати кібербезпеку поглиблено. Наступний потік буде для ветеранів, їх сімей та внутрішньо переміщених осіб.

Особливості:

  • Поріг вимог до входу у спеціальність

Поріг вимог до входу у спеціальність – вищий, ніж для розробника. Ситуація ускладнюється маленькою кількістю освітніх матеріалів українською. Є теорія, яку важко зрозуміти й закріпити. Курс розвʼязує цю проблему.

«Пороговий вхід у кібербезпеку набагато вищий, ніж для інших IT фахівців. Тобі треба бути мережевиком, сисадміном, розробником, DevOps і хакером одночасно хоча б на базовому рівні. Це займає великий час, і орієнтуватися в такій кількості завдань без ментора важко. З правильною підтримкою та достатніми зусиллями ми допомагаємо людям стати Junior-спеціалістами. Крутих спеціалістів мало, а попит дуже великий», – каже Ірина Устименко, кураторка курсу та Lead Security Operations Engineer у Yalantis.

  • Перелік тем

Курс охоплює широкий діапазон тем: вступ до кібербезпеки, безпека операційних систем (Windows, Linux), основи компʼютерних мереж, порти й протоколи, основи криптографії, як працює веб, безпека вебсерверів, VPN, сканування на вразливість, логування та моніторинг тощо.

PM (Проєктний менеджмент)

Цифровий розвиток регіону – одна з задач Yalantis, яка втілюється через курси для представників департаментів Дніпропетровської ОВА відповідальних за цифровізацію.

В нових умовах старі рішення не працюють, тому в адміністрації регіонів вбачають неабияку потребу посилення співпраці держсектору з бізнесом, у якого можна повчитися кращим західним практикам менеджменту. Курс триває два з половиною місяці і складається з 16 зустрічей. 

Особливості:

  • Формат зустрічі

Лекції проходить наживо у Дніпрі. Куратором і ментором курсу є Денис Руденко, COO (Chief Operating Officer) у Yalantis.

  • Багатогалузеве застосування практик

ІТ-індустрія є драйвером компетенції проєктного менеджменту. В основу курсу лягли кращі практики Yalantis PM School, що проходять з 2019 року. Курс адаптували під виклики саме ОВА з практичними прикладами з якими стикаються представники у своїй роботі, а не тільки під IT-проєкти. У розробці курсу брав участь вищий менеджмент команди Yalantis.

  • Допомога у впровадженні системи управління проєктами

Після закінчення курсу учасникам буде надана допомога у впровадженні нових знань у практичну роботу ОВА.

Зараз в українському просторі зʼявляється все більше освітніх ініціатив від бізнесу для людей, а також різних форм партнерств з державою. Маємо надію, що спільнота візьме для себе кращі практики і вже зовсім скоро ми вийдемо на іншій рівень освіченості населення, а головне зробимо знання доступними для кожного.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук