В грудні 2023 року ресторатори Люсі Розанова і Чад Зоратлі запустили у Львові новий проект – VIN VIN. Заклад поєднав в собі бар, необістро, крамницю з вінтажними речами, вінілом і квітами. За словами підприємців, VIN VIN втілює особисті захоплення пари, проте на цьому зупинятися не збираються. В планах – розширення проекту на сусідню будівлю і запуск нового формату.

Про це та інше Люсі Розанова і Чад Зоратлі розповіли в коментарях для AIN.Business.

Про концепцію

Ми ніколи не створюємо заклади чи просто івенти, ми завжди будуємо атмосферу. 

Колись у нас з Чадом було багато різних проектів і COVID дуже обмежив нас. Війна теж внесла свої корективи, але саме під час неї наші захоплення захотілось втілити в життя більш серйозно. Все почалось з того що Чад купував різні речі з історією, коли ми будували перший заклад People Place Bar. Ми також шукали блошині ринки під час подорожей і вже тоді розуміли, що ту кількість цієї старовинної краси наш дім не вмістить. Тоді й вирішили – нам треба магазин. 

«Люсі навіть пройшла курси з вінтажу, щоб хоч якось почати розбиратися та вміти розрізняти, наприклад, порцеляну від фаянсу, різні стилі сервірування». 

Квіти – це окрема не закрита потреба. У Львові дуже багато квіткових крамничок, але всі вони пропонують банальні букети з купою поліетилену. Тому нам хотілося створити місце, де нам би самим хотілося купувати квіти.

Так у нас з‘явилась ідея вінтажної крамнички з квітковим магазином, яка на нашу думку чудово закриває потребу підбору подарунків і одночасно є естетичним простором. Люсі давно слідкувала за Pollen Buro в Києві, захоплювалась стилем і витонченістю композицій. Тому тут навіть і вибір не стояв, – ми раді, що зараз починаємо працювати в партнерстві. 

Якщо говорити про винний бар і необістро, то тут все здається ясним. Ми робимо те, що вже знаємо добре і дуже любимо. В центрі немає винного бару європейського зразка. Плюс жодної крамнички, де можна купити додому небанальне вино. А тут ми підібрали близько 50 позицій, які будуть постійно змінюватись. 

«Вініл-бар – це окрема тема і велике захоплення Чада. Багато платівок, якісна музика, звукова система, колонки, про які мріє кожен, і це все запиваючи коктейлями та пританцьовуючи». 

Загалом, поєднали смачне і прекрасне. Ми створили простір, що втілює наші захоплення. Vin Vin – це заклад, в який би ми самі хотіли ходити. В закладі комфортно поснідати зранку, попрацювати вдень, сходити на побачення ввечері і відсвяткувати з друзями свою важливу подію. Кожен зал має свою атмосферу. Також гість може прийти до нас за букетом квітів, вінтажною річчю, пляшкою вина і от він має готовий подарунок.  

Про приміщення

Нам хотілось більше простору і зонування. Важливим моментом було те, що ми знайшли приміщення з майже обладнаною кухнею і витяжкою. Плюс нам пощастило орендувати його в нашого друга при бутік-готелі Rudolfo, що в нормальні часи дасть нам можливість працювати 24/7. Ми не «хантили» саме центр, але це стало приємним бонусом.

«Ми точно не скажемо, що приміщення видалось легким в ремонті, бо переробляти готове набагато важче, ніж будувати нове. Але ми віримо, що всі наші зусилля компенсуються». 

Працюємо з Rizdvo design – Денисом Зазубеком. Давно хотіли попрацювати з дизайнером, який би зрозумів наш смак. До речі, саме Денис запропонував нам стиль Mid Century і придумав назву Vin Vin. 

Про меню

Концепція нашого простору дозволяє експериментувати з різними смаками, кухнями та поєднаннями. Меню складатиметься з абсолютно різних страв, не прив`язаних до певних країн чи стилів. Жодних рамок. Ціль – дивувати. Ми хочемо чути від наших гостей «Вау, ці продукти можна поєднувати?», але так само важливо чути, що гості ситі і їм було смачно.

Єдине до чого ми плануємо прив’язуватись – це сезонність. Адже що три місяці хочемо оновлювати кухню, з використанням найбільш актуальних сезонних продуктів. 

Загалом, концепт нашої кухні – необістро. Зародився цей формат у Франції років п’ятнадцять назад. Фактично, це інтеграція ресторанів високої кухні та бістро. І тут вже можна жонглювати: вишукані непрості страви з простих продуктів, або ж дуже прості з непростих інгредієнтів.

«Наприклад: котлета по-київськи з пюре. Але котлета не класична, а з трюфельно-бергамотовим маслом, а пюре не картопляне, а з топінамбура. І все це з соусом з шавлії та білим трюфелем».

Працевлаштувати маємо 25+ людей, але це не точно.

Ми досить довго шукали шефа і нам насправді пощастило в такий складний для ресторанної сфери час знайти Івана Тарана. Його багато хто з львівських поціновувачів смачної нетривіальної кухні знає по закладу «Квартира #1». По вину у нас молода і дуже амбіційна шеф-сомельє Уляна Магуцій, яка одна з перших приєдналась до нашої команди і зараз освоює управлінські навички. Тому за вино і кухню ми спокійні.

До речі, хочеться похвастатись нашим шеф барменом Михайлом Міщенком, який супер круто підтримав і доповнив коктейльний концепт у винному барі. Міша раніше працював у «Вермутерії» в Києві, тому круто розбирається і розуміє наш стиль.

Про плани

Наші плани — наполеонівські. Ми поки відкриваємо перший поверх з магазином і винним баром. Далі доробляємо підвал з вінілом та коктейлями. Потім беремо сусідню будівлю і робимо там вініл-стор і ще один заклад. І це тільки початок. 

У нас постійно з‘являються нові ідеї бізнесів, тому точно очікуйте від нас нових нетривіальних концепцій.