У деяких ФОПів можуть не зараховуватися податки — у чому причина

Платіжні сервіси у кабінеті платника податків не підлаштувалися до зміни формату реквізиту попри те, що перехідний період подовжували на п’ять місяців, а сам термін сплив 1 грудня. Розповідаємо, які проблеми через це можуть виникнути.

Що цьому передувало?

  • Порядок зміни платежу затвердив Мінфін наказом №148 ще 22.03.2023.
  • Сплата податків за структурованим платежем мала бути запроваджена з 1 липня, але через те, що банки не підлаштувалися під зміни, перехідний період був подовжений.
  • До 1 грудня можна було заповнювати платіжки як за новими, так і за старими правилами.
  • Тепер платники під час сплати податків, зборів, платежів, ЄВ повинні використовувати виключно структурований формат реквізиту призначення платежу.

Що це значить?

Інформація про призначення платежу має зазначатися винятково в структурованому форматі реквізиту. Тобто, у полі необхідно вказувати, наприклад, 101 єдиний податок за квітень 2023 року. Раніше потрібно було зазначати: *;101;2271416551;сплата ЄСВ за І квартал 2023 року;;;

Проте низка платіжних систем не взяла це до уваги та не забезпечила користувачів своїх платіжних платформ вчасним оновленням. Якщо вказувати застаріле призначення, такі платежі можуть не зараховувати. Щоби цього не сталося, призначення треба вказувати вручну.

Варто також зазначити, що сервіси стягують значну суму комісії. Наприклад, в одному з них за 10 грн треба буде заплатити зверху 4,20 грн.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук