Andreas Moskin – чи не перший бренд чоловічих костюмів у преміум-сегменті, який одягнув більшість українських зірок. Засновники Андрій Моськін та Андреас Білоус вийшли в плюс після першого дропу і майже одразу вирішили запускати власне виробництво. Зараз бренд працює не лише в Україні, але й на міжнародному ринку. 

Для видання AIN.Business Андрій та Андреас розповіли історію власного бренду, чому вирішили орієнтуватися на преміум сегмент, та як вдалося стати популярними серед українських зірок.

Незаповнена ніша

До того, як запустити бренд чоловічого одягу, Андрій Моськін та Андреас Білоус працювали в івент-індустрії. Саме тоді вони вперше відчули брак чоловічих костюмів, як класичних, так і сценічних. 

«Перебуваючи на піку своєї кар’єри ми могли дозволити собі індивідуальне пошиття костюмів. Відтак продумували кожну модель до найменшої деталі. Клієнти постійно запитували, де ми беремо подібне вбрання», – пригадують засновники.

Andreas Moskin. Засновники бренду.
Фото в матеріалі: Andreas Moskin

Було виявлено незаповнену нішу. За словами Моськіна та Білоуса, більшість брендів класичного чоловічого одягу на той час робили ставку на бізнес-спільноту, а не на івенти.

Так з’явилася ідея створити власний бренд і дати клієнтам те, чого бракувало на українському ринку чоловічих костюмів — різноманіття колірної гами та ексклюзивність крою.

Інвестували $15 000

Перше, що зробили співзасновники перед запуском бренду — проаналізували ринок. На основі зібраних даних розробили першу колекцію у кольорах, в яких костюми були представлені мало. Після цього підписали контракти з підрядниками, орендували невелике приміщення під бутик та найняли двох стилістів на роботу. Сума інвестицій на цьому етапі склала близько $15 000.

За словами Андрія та Андреаса, бренд одразу орієнтувався на преміум-сегмент: 

«Це платоспроможні люди, які цінують оригінальність та готові за неї платити відповідну ціну. Крім того, преміум сегмент — це завжди менша конкуренція».

Перший дроп Andreas Moskin складався з десяти моделей у шести розмірах. Він продався швидко, а бренд одразу вийшов у плюс. Засновники називають кілька факторів, які, на їхню думку, вплинули на успіх:

  1. Запуск припав на початок сезону випускних, весіль та інших подій, для яких шукають класичне вбрання.
  2. Незаповнена ніша. Аудиторія шукала вбрання на івент, в той час, як конкуренти працювали здебільшого з бізнесом.
  3. Особистий бренд в івент-індустрії, який зробив непогану рекламу, а відтак сприяв продажам.

«Бренд, який одягає зірок»

Засновники розповіли, що багато клієнтів, які замовляли івенти, автоматично ставали клієнтами бренду Andreas Moskin. Також були й зворотні кейси. Спочатку чоловіки приходили в бутик щось купувати, а вже потім замовляли організацію івентів.

Через деякий час Andreas Moskin, за словами власників бренду, став чи не першим чоловічим брендом у сегменті преміум, який одягнув багато українських зірок та інфлюенсерів.

Процес створення одягу Andreas Moskin.

«Через знайомих, друзів та партнерів вдалося також вдалося налагодити зв’язки із деякими українськими зірками та інфлюенсерами. З часом, клієнти почали асоціювати Andreas Moskin як бренд, в який одягаються зірки», – додають підприємці.

Також команда працювала із соцмережами. На той час небагато брендів активно розвивали свій Instagram, натомість засновники зробили на цьому акцент в рамках маркетингу. Публікували старалися щодня, а щотижня проводили прямі ефіри.

Нішевий бізнес із нішевим виробництвом

Попри те, що в перший рік команда бренду складалася з 4-х людей, додають Андрій та Андреас, вдалий стартовий сезон допоміг швидко налаштувати подальшу роботу.

Наразі над створенням колекцій працює велика кількість людей. Загалом у команді 50 спеціалістів. Спочатку креативна команда аналізує тренди та антитренди актуального сезону, тренує свою надивленість. Далі кожен пропонує свої ідеї і після цього створюється мудборд нової колекції.

Потім ідеї показують конструкторам, дизайнерам, тейлорам на фабриці. Інколи буває, що в процесі творення моделі є 10 можливих варіантів, з яких вибирається найкращий.

«Ринок може диктувати виробництво певної супертрендової речі, проте якщо вона нам не подобається, фабрика не береться за її виготовлення. Ми від самого початку наголошували, що це нішевий бізнес із нішевим виробництвом, а не масмаркет».

Герої вказують, ще з першим дропом зрозуміли: робота із підрядниками не дає тієї гнучкості та свободи, яке забезпечує власне виробництво. Тому в розпал пандемії коронавірусу наважилися відкрити фабрику у Львові.

Виробництво Andreas Moskin.

Зі своїми потужностями бренд поступово розширив асортимент до кежуалу і спортивного одягу. Виробництво на разі відшиває близько 200-250 костюмів на місяць, хоча максимальна потужність — близько 600 одиниць товару.

Простіше – з дорожчого в дешевше

Формування ціни за костюм залежить від багатьох факторів. Насамперед, пояснюють Андрій та Андреас, ціна не може бути низькою, тому що його виготовлення — складний процес, порівняно із виготовленням іншого виду одягу. Професіоналізм та компетентність персоналу — також коштовний ресурс у сфері. 

Серед інших причин:

  • Висока якість тканин. Наприклад, нитка може бути китайська, а може бути німецька. Остання коштує в п’ять разів дорожче.
  • Лімітованість колекцій.
  • Додатковий сервіс та довічна гарантія на кожен виріб.

Засновники зазначають, що ціна може здаватися високою, проте, якщо порівняти з іноземними брендами, які працюють у цьому сегменті – картина змінюється: 

«У перший рік існування бренду ми сперечалися стосовно ціноутворення. Врешті-решт вирішили робити дорого, бо розуміли, що з дешевого виходити в дорожче все ж важко. Простіше йти з дорожчого в дешевше», – додають власники.

Планували відкрити бутик у Парижі

Андрій та Андреас вирішили не розпорошуватися й працювати на міжнародному ринку у сегменті весільного вбрання. Станом на кінець 2023 року, костюми можна побачити у весільних салонах більш ніж 10 країнах світу.

Глобальна мета бренду – популяризувати український продукт у світі. Засновники мріють про те, щоб емблема Made in Ukraine була символом беззаперечної якості й престижу. 

«Перед початком повномасштабного вторгнення ми планували відкриття бутика в Парижі. Але зараз основним нашим бажанням є одягнути світових зірок».

В рамках стратегії, Andreas Moskin бере участь у міжнародних тематичних заходах, а також співпрацює із піар-агенцією, що взяла на себе позиціювання бренду за кордоном. За результатами співпраці цього сезону, виходить перша кутюрна колекція, яку розробили спеціально для іноземного ринку.

Раніше AIN.Business розповідав велику історію українського бренду взуття Kachorovska: