Страйк польських перевізників на пункті пропуску «Ягодин — Дорогуськ» припинився. Рух вантажівок розблокували

11 грудня о 14:30 був припинений страйк польських перевізників, а рух вантажівок через пункт пропуску «Ягодин-Дорогуськ» на Українсько-Польському кордоні був розблокований. Про це повідомили в Державній митній службі України. Водночас поки досі заблоковані два інших пункти пропуску: «Корчова — Краковець» та «Гребенне — Рава-Руська».

Наразі пункт пропуску працює в штатному режимі в обох напрямках.

Стан черги із транспортних засобів «Ягодин — Дорогуськ» наразі виглядає так:

  • на в‘їзд до України: вантажівок — 1000, автобусів — 0
  • на виїзд з України — вантажівок — 100 (в електронній черзі — 473), автобусів — 0.

«Понад місяць тривало блокування найбільшого вантажного пункту пропуску. За цей час команда Міністерства та Посольства буквально щоденно займалась питанням розблокування. Провели десятки зустрічей, перемовин на всіх можливих рівнях. Це була складна робота, але вона ще не завершена. Кордон має бути розблокованим повністю, а подальші блокування не допущені», — пише віцепрем’єр із відновлення — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Чому це важливо

6 листопада 2023 року польські перевізники розпочали страйк на пунктах пропуску з Україною. Це значно ускладнило рух вантажівок через кордон України та Польщі. Польських перевізників занепокоїла надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та Євросоюзом. Вони зокрема вимагали повернення дозволів на поїздки до ЄС українських перевізників, дозволу виїжджати з України в окремій черзі в межах електронних черг для машин на номерах ЄС, а також — доступу до української системи «Шлях».

До страйків згодом долучилися польські фермери та представники транспортних компаній, які вимагали повернути дозволи на комерційні перевезення для України. У цей час із шести пунктів пропуску працювали тільки два, і блокадники мали випускати тільки одну вантажівку на годину, за іншими даними – на три години.

За словами голови Комітету Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, унаслідок блокади чотирьох пунктів пропуску на українсько-польському кордоні експорт товарів знизився на 40%, а державний бюджет України втратив 9,3 мільярда гривень через недонадходження митних платежів.

Страйкарі запевняли, що обмеження не стосуватимуться військової та гуманітарної допомоги. Водночас, за даними Reuters, із затримками стикнулися благодійні організації та неурядові організації, які постачають військову допомогу ЗСУ. Через на кілька тижнів були протерміновані поставки критично важливих безпілотників, електроніки та пікапів.

У коментарі Reuters голова «Повернись живим» Тарас Чмут сказав, що десятки систем нічного бачення та пікапів, а також сотні безпілотників, придбаних його групою, застрягли на кордоні на кілька тижнів.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук