Фейкові акаунти у TikTok поширюють дезінформацію про війну в Україні

Китайська соціальна мережа TikTok оприлюднила нові дані, які свідчать про те, що фейкові акаунти на платформі поширювали дезінформацію про війну росії в Україні мільйонам людей. Про це пише CNBC.

  • Згідно з даними компанії, опублікованими у звіті в середу, пости, спрямовані на українських та російських користувачів, а також на широку аудиторію по всій Європі, мали на меті штучно підсилити проросійські наративи щодо війни. Деякі фейкові акаунти навіть маскувалися під новинні агенції.
  • Також цього тижня, окреме розслідування BBC виявило 800 фейкових акаунтів, які, за їхніми даними, поширювали в європейських країнах брехливі твердження про те, що високопоставлені українські чиновники та їхні родичі купили розкішні автомобілі чи вілли за кордоном після повномасштабного вторгнення росії.
  • Представник TikTok заявив CNBC, що компанія почала розслідувати ці акаунти ще до розслідування BBC і що всі виявлені фейкові облікові записи були видалені.
  • Більшість цих акаунтів – близько 13 000 – були створені у рф і поширювали кремлівську пропаганду війни місцевими мовами в Україні, росії, Німеччині, Італії, Туреччині, Сербії, Чехії, Польщі та Греції.

Однак, також було виявлено низку акаунтів, створених в Україні, які «штучно поширюють наративи з метою збору грошей для українських військових».

За даними TikTok, загальна кількість підписників фейкових облікових записів перевищила один мільйон.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук