Росіяни випустили власний симулятор FPV. Вже понад пів року таким проєктом фінська студія підтримує ЗСУ

Російська ігрова студія HFM Games випустила власний «аналог» фінського FPV-симулятора Death from above, який дозволяє грати за українського військового. Різниця між виходами ігор – менш як вісім місяців. Це помітив засновник та СЕО маркетингової агенції GRAPE Юрій Гладкий.

«Дивіться, в яку гру зараз грає російська пропаганда і фокусується на мільйонах гравців через Steam та інші платформи. У травні фінська студія Rockodile зробила популярний симулятор дрона Death from above з управлінням від українського військового. Й ось у грудні вже «прихована» російська студія розганяє свою нову гру, де немає українців і відповідно є бажання вибити фінів і «український» контекст у дронах, розганяючи росіянами контент. Тому якщо є доступ — киньте на «камікадзе» англійською про обман гравців чи наклеп із мінусом», — пише Юрій.

Симулятор FPV-дрона Death from above була випущена на платформі Steam 25 травня 2023 року. Його розробила фінська геймстудія Rockodile Games за підтримки німецького паблішера Lesser Evil. У ній розповідається про українського оператора дронів, який бореться з російськими окупантами.

Постер гри Death from above

«Ти самотній український військовий, оператор дрона, що воює з російськими окупаційними військами. ти керуєш «супердроном», шукаючи та знищуючи танки, повертаючи вежі зв’язку, украдені речі, та борешся за краще майбутнє. Слава Україні!» — йдеться в описі гри.

30 % чистого прибутку від продажів гри обіцяли передати двом українським благодійним організаціям: «Повернись живим» та «Армії дронів». Щойно розробка окупиться, обсяг пожертв збільшиться до 70% чистого прибутку, а решта 30 % піде на розробку нового контенту для гри.

Гра має 273 відгуки на Steam, які визначають як «дуже схвальні». Повноцінна версія гри має вийти після закінчення стадії розробки в четвертому кварталі 2023 року.

Скриншот Death from above у Steam

За менш ніж вісім місяців у дочасний доступ вийшла гра російської геймстудії HFM Games FPV Drone Kamikaze. На сайті HFM Games йдеться, що вони – «незалежна ігрова студія із Санкт-Петербурга, працюють із 2015 року і… роблять найкращі ігри у світі».

Постер та геймплей дуже нагадують Death from above, однак тут пропонують грати за російських військових. Кадри з гри схожі на фото з поля бою повномасштабної війни росії проти України.

Гра вже має 34 відгуки у Steam, які визначають як «схвальні». Зокрема користувач із ніком DiNNy зазначає, що «хочеться побачити більше динаміки в грі, трохи руйнувань, полігон більший і з технікою. Може бути навіть ваш редактор і більше техніки, танки, БМП, МРАПи, звичайні машини».

Скриншот FPV Kamikaze Drone у Steam

Війна росії проти України триває майже 10 років, майже два з них — повномасштабне вторгнення. Ворог не лише захоплює землі військовим способом і обстрілює українські міста, але й веде війну в кіберпросторі та на рівні пропаганди. Одним із її шляхів є і ігри.

Так 21 лютого 2022 року вийшла російська гра Atomic Heart. Розробники зробили з неї політичне висловлювання: висміюючи вбивства українців російською армією, захоплюючись СРСР та лишаючи «пасхалки» на радість російській аудиторії, що підтримує війну.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук