У Міноборони анонсували ще один реєстр для військовослужбовців – подібний до «Оберіг»

Міністерство оборони України веде роботу над ще одним електронним реєстром військовослужбовців, який функціонуватиме подібно до «Оберегу». Про це DOU повідомила Катерина Черногоренко, яка очолює напрям цифровізації у Міноборони.

«Я вважаю, що реєстр військовослужбовців має бути піднятий дуже швидко. Це буде ще один проєкт на кшталт «Оберегу». Тому що це базовий бекенд для абсолютно всіх онлайн-послуг, які можуть бути надані військовослужбовцям», — каже чиновниця.

Загалом, з її слів, Міноборони хоче цифровізувати три напрями – реєстр військовозобовʼязаних (яким є «Оберіг»), дані військовослужбовців та реєстр для ветеранів.

«Ми бачимо таку трипалу структуру, яку хочемо цифровізувати. Перше — це реєстр військовозобов’язаних «Оберіг». Запланована робота по ньому завершена, ми збільшили реєстр на 750 000 записів, верифікували дані до 88%, йде інформаційний обмін з основними реєстрами країни. Також рухаємося до цифровізації даних військовослужбовців і співпрацюватимемо з Міністерством ветеранів щодо всіх послуг, які стосуються ветеранів», — розповіла вона.

Якщо громадянин стає ветераном, частково звільняється або в нього закінчується контракт, то в спеціальному реєстрі можна буде знайти інформацію з деталями про його службу, а також надати всі послуги, на які він може претендувати.

Що таке «Оберіг»

Це автоматизована система ведення військового обліку громадян України. Вона призначена для збирання, зберігання, обробки та використання персональних даних призовників, військовозобов’язаних і резервістів.

«Оберіг» покликаний підвищити ефективності ведення військового обліку: зменшити корупцію, можливість маніпуляцій з даними, можливість надсилання повісток повторно людям, які вже воюють.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук