Ілон Маск знову лідер — за 2023 рік найбагатші люди світу заробили $1,5 трлн

2023 рік став роком повернення для найбагатших людей світу. Загальний капітал 500 найзаможніших збільшився на $1,5 трлн, повністю компенсувавши втрати минулого року у розмірі $1,4 трлн, згідно з Індексом мільярдерів Bloomberg.

Як і раніше, їхня доля тісно пов’язана з успіхами технологічних компаній, чия капіталізація знову зросла, навіть попри наявність загрози рецесії, інфляції, високих процентних ставок та геополітичних потрясінь.

Вартість акцій технологічних гігантів зросла на 48%, або $658 млрд, завдяки ажіотажу навколо штучного інтелекту.

Маск знову на вершині

Ілон Маск повернув собі титул найбагатшої людини світу, обійшовши французького магната люксових товарів Бернара Арно. Маск збільшив заробив додаткові $95,4 млрд завдяки успіхам Tesla та SpaceX після втрати $138 млрд у 2022 році. Його статки тепер перевищують статки Арно на понад $50 млрд, оскільки глобальне уповільнення попиту на товари преміум-класу знизило акції LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton SE.

Засновник Amazon Джефф Безос додав понад $70 млрд до свого гаманця і тепер бореться за друге місце з Арно.

Статки генерального директора Meta Platforms Inc. Марка Цукерберга злетіли на понад $80 млрд.

Однак не всі збагатіли цьогоріч

Один з найбагатших людей Азії індійський мільярдер Гаутам Адані втратив $21 млрд від початку року лише 27 січня та $37,3 млрд за весь рік після того, як його як інвестиційна фірма Hindenburg Research знизив вартість Adani Group. Разом з тим він все ще володіє 11-значним статком.

За ким варто стежити

  • Міріам Адельсон – стала мажоритарним акціонером оператора казино Las Vegas Sands Corp. після смерті свого чоловіка Шелдона у 2021 році. Її статки зросли до $34,3 млрд.
  • Франсуаза Бетанкур-Маєрс – спадкоємиця капіталу L’Oréal, є найбагатшою жінкою на планеті та першою, хто володіє 12-значним статком. Цього року її статки зросли на 40%, оскільки акції L’Oréal піднялися до рекордного рівня.
  • Стів Коен – засновник хедж-фонду Point72 Asset Management, пов’язаний із нью-йоркськими династіями – старими та новими. Він підняв своє майно до $13,9 млрд.
  • Марк Кубан – американський підприємець-мільярдер, телеведучий і медіавласник. Його статки зросли до $6,8 млрд цього року.
  • Карл Ікан – активний інвестор, чиє майно зменшилося на $18,1 млрд, у тому числі понад $10 млрд лише за один день, через скандал із Hindenburg Research, але він планує битися за контроль над Illumina.
  • Руперт Мердок – засновник News Corp., який вже вийшов на пенсію і залишив контроль сину. Попри на судові турбулентності, його чистий стан зріс до $8,9 млрд.
  • Масайосі Сон – японський інвестор зробив велику ставку на WeWork, який офіційно збанкрутував у 2023 році. Цього року його статки впали до $11,4 млрд. Чи випливе він з боргів?
  • Дональд Трамп – колишній президент, чий майновий стан зріс на $500 млн з 2021 року, але 2024 рік для нього буде випробуванням через судові позови та політичні амбіції.
  • Чанпен Чжао – засновник Binance, найбільшої криптовалютної біржі, який попри проблеми із законом, підняв своє майно на майже $25 млрд у 2023 році.
Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук