Steam нагородив російську гру Atomic Heart, яка висміює вбивства українців

2 січня Steam оголосив переможців 2023 року. В одній із категорій перемогла гра Atomic Heart – це розробка російської студії, інвестори якої – вихідці з «Газпрому».

Atomic Heart одержала перемогу в номінації «Неповторний візуальний стиль». Переможців у всіх категоріях обирали користувачі платформи, тож за неї проголосувала більшість гравців.

«Завданням візуального стилю не є точне відтворення реальності (хоч це і благородна мета)… Натомість він має надати грі неповторного вигляду і відчуття, з якими можна цілком і повністю поринути в неї», – йдеться в описі категорії.

«Неповторним візуальним стилем» у грі вочевидь вважають нібито радянську «естетику» та можливість грати за співробітника служби КДБ, наратив про «ядерну могутність росії» та висміювання вбивства українців із початку війни у 2014 році.

Що не так з Atomic Heart

  • Atomic Heart розрозбила студія Mundfish, яка формально є кіпрською, але насправді — російською. Гра вийшла в лютому 2023 році й потрапила в низку скандалів.
  • Інвестори студії — китайська Tencent та російські GEM Capital та Gaijin Entertainment. GEM Capital — це російський фонд, заснований Анатолієм Палієм, який раніше працював у доньці «Газпрому», компанії «Газэнергосеть». Інвестиції від них студія підняла 2021 року.
  • Згодом стало відомо, що, згідно з політикою конфіденційності на сайті магазину компанії, студія збирає дані користувачів і може надавати їх російським держорганам, зокрема, ФСБ.
  • Від початку багаторічної розробки гру позиціонували як «аполітичну», однак із її виходом стало зрозуміло, що це не так. Російські розробники таки зробили з неї політичне висловлювання: висміюючи вбивства українців російською армією, захоплюючись СРСР та лишаючи «пасхалки» на радість російській аудиторії, що підтримує війну.
Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук