ЗМІ пишуть про першу українку, яка полетить у космос з Virgin Galactic. Ми дослідили її біографію  

26 січня уродженка України Ліна Бороздіна разом із Virgin Galactic вирушить у суборбітальний політ на кораблі Unity, про це вона розповіла на своїй сторінці на Facebook. Водночас на сайті Virgin Galactic також опублікована інформація про політ. Йдеться про те, що всього буде чотири астронавти: з України, з Австрії, з Техасу та Каліфорнії (США), імена не зазначаються.

Астронавти Virgin Galactic
Джерело: Facebook Ліни Бороздіної

AIN.UA поцікавився, хто така Ліна Бороздіна, розповідаємо її коротку біографію.


Ліонелла (Ліза, Ліна) Бороздіна народилася у 1969 році в Одесі в російсько-єврейській родині, там закінчила школу та здобула ступінь магістра за спеціальністю «Біохімія» в Одеському національному політехнічному університеті.

Батько Ліни Бороздіної Юрій народився в Москві, але згодом переїхав до Одеси. Згідно з книгою Destination Space: Making Science Fiction a Reality журналіста та письменника Кенні Кемпа, Бороздін був агентом КДБ. Він служив на Сході, зокрема в Індії та М’янмі. У 1979 рік чоловік мав поїхати на два роки в Афганістан, але звільнився зі служби. Вище керівництво СРСР не дало дозволу на повернення до Москви, тож він із родиною повернувся до Одеси, де мешкала родина його дружини. Його керівником був Юрій Андропов, майбутній генсек СРСР у 1982–1984 роках.

Матір Ліни Бороздіної, Емілія, була перекладачкою з англійської та чемпіонкою України з настільного тенісу. Вона померла в 1982 році.

Ліна Бороздіна емігрувала до США майже випадково, коли розпався СРСР, пише Vice.

«Її паспорт був документом держави, якої більше не існувало, тож вона подала заявку на політичний притулок і почала вивчати англійську, влаштувалася мити лабораторний посуд у фармацевтичну компанію, поки не отримала змогу застосувати свою вищу освіту», — розповідає видання.

Спершу вона жила зі своєю тіткою Євою в Лос-Анджелесі, згодом вийшла заміж за росіянина, із яким невдовзі розлучилася. Певний час жінка працювала моделлю для магазину одягу, а потім зустріла свого другого чоловіка.

З 1992 до 1996 рік Ліна Бороздіна була науковою співробітницею в біофармацевтичній компанії Genta у Каліфорнії, що розробляла препарати для лікування хворих на рак (у 2012 році компанія збанкрутувала). З 1997 до 2000 рік вона перейшла до Chromagen.

З 2001 року науковиця стала старшою науковою співробітницею. До 2002 року працювала в компанії Immusol (ItherX Pharmaceuticals Inc з 2007 року), яка була зосереджена на відкритті, розробці та комерціалізації інноваційних продуктів для ринку онкології та противірусних засобів. Згодом перейшла у компанію Egea Biosciences (придбаної компанією Johnson & Johnson у 2004 році), яка розробляла технологію синтезу генів і структури білка.

У 2004 році Ліна Бороздіна отримала громадянство США. З 2009 до 2023 року вона працювала менеджеркою із роботи з клієнтами в American International Chemical. З квітня 2019 року вона є спеціалісткою із продажу приладів для хімії нуклеїнових кислот у BioSearch Technologies, відділі геноміки LGC.

Джерело: Facebook Ліни Бороздіної

Квиток на рейс Virgin Galactic Ліна Бороздіна придбала ще 2005 році за $200 000 і стала однією із перших 10 учасників польоту. Для того, щоби купити квиток, Бороздіна вдруге заклала свій будинок.

«Я збираюся побачити всю Землю. Але все ж сама ідея бути такою далекою від неї – безцінна», — розповідала Бороздіна.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук