Верховна Рада готує новий підхід до бронювання – з додатковою фіксованою ставкою для компаній

Верховна Рада готує законопроєкт, який передбачатиме новий підхід до бронювання військовозобов’язаних, пише Forbes. Зокрема пропонується ввести щомісячний платіж, який гарантуватиме відстрочення від мобілізації для різних категорій працівників.

  • Цей механізм бронювання відрізняється від раніше запропонованого Офісом президента тим, що не прив’язує бронювання до розміру заробітної плати, відрахувань ПДФО чи ЄСВ.
  • Замість цього, підприємствам пропонується сплачувати щомісячний фіксований платіж за кожного заброньованого працівника. Варіант, який розглядається зараз, передбачає, що до 1,5% військового збору додається фіксована ставка у розмірі 20 000 грн.
  • За словами співавтора законопроєкту, голови економічного комітету Дмитра Наталухи, така система бронювання дозволить уникнути підвищення податків, адже зазначені кошти бізнес добровільно спрямовуватиме на потреби військових.
  • Крім того, новий механізм виведе з тіні частину компаній, які будуть офіційно сплачувати податки та спонукатиме бізнес відмовитися від використання схеми з ФОП для оптимізації оподаткування.
  • За різними сценаріями, фіксована ставка за бронювання може принести від 18 млрд грн до 155 млрд грн на рік.

Законопроєкт передбачає, що бронювати можна буде до 50% від військовозобов’язаних працівників. Для цього підприємство має працювати в «білу» та сплачувати податки до бюджету, а працівники мають бути офіційно оформлені, а у компанії не повинно бути заборгованості по сплаті податків.

За словами Наталухи, ідея законопроєкту – дати можливість бронювати важливий персонал всім підприємствам, а не лише тим, які Кабмін визначив критично важливими. Наприклад, СТО, які зокрема ремонтують машини для військових, теж повинні мати можливість забронювати співробітників.

Законопроєкт ще не внесений до Верховної Ради, але його розгляд планується розпочати вже найближчим часом.

Раніше Європейська Бізнес Асоціація зустрілась з заступником Міністра економіки України Ігорем Фоменком для обговорення питання бронювання працівників та оновленої процедури.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук