Шпигунство у відкритому інтернеті: у США пріорітизують OSINT-розслідуванням

Традиційне шпигунство, засноване на таємному зборі інформації, поступово поступається місцем аналізу відкритих даних, доступних будь-кому в інтернеті. Такий підхід, відомий як OSINT, стає пріоритетом для американських розвідувальних служб, пише Bloomberg.

  • У США призначили експерта Джейсона Баррета відповідальним за стратегію OSINT. Він розробить інструменти та покращить координацію між розвідувальними агенціями. Завдання – швидко знаходити важливу інформацію серед величезної кількості даних.
  • OSINT важливий для стеження за Китаєм, росією та іншими закритими країнами. Також його використовують журналісти, військові та недержавні організації.
  • Так, за кілька місяців до вторгнення росії в Україну журналісти та аналітики змогли перевірити заяви про нарощування російських військ на кордоні за допомогою комерційних супутникових знімків. Це допомогло адміністрації Байдена переконати американську громадськість у тому, що її попередження про плани рф заслуговують на довіру.
  • Разом з тим, уряд США, а саме Центральне розвідувальне управління (ЦРУ), виявляє обережність щодо використання певних інструментів для збору інформації з відкритих джерел. Цікаво, аналітикам, які займаються росією, заборонено використовувати Telegram на робочих комп’ютерах. Ця популярна серед російських військових блогерів платформа вважається занадто ризикованою для використання в урядовій мережі.

Крім обмеження доступу до Telegram на робочих місцях, аналітикам ЦРУ також заборонено приносити особисті пристрої, як-от смартфони, на роботу. Таким чином, якщо вони хочуть отримати доступ до Telegram, їм доводиться залишати територію ЦРУ та використовувати власні ґаджети.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук