Заставу для брата бізнесмена Мазепи зменшили удев’ятеро

Київський апеляційний суд частково задовольнив скаргу адвокатів і зменшив розмір застави для Юрія Мазепи, брата засновника інвесткомпанії Concorde Capital Ігоря Мазепи. Про це повідомила юридична компанія «Міллер», яка захищає його інтереси, а також сам суд.

  • Сума зменшена у дев’ять разів – з 44,9 млн грн до 5 млн грн.
  • Прокуратура вимагала збільшити розмір застави для Юрія Мазепи до 500 млн грн.
  • Суді першої інстанції зменшив розмір застави з 500 млн грн до 45 млн грн.
  • Загалом за весь час розгляду запобіжного заходу двома інстанціями адвокати змогли зменшити заставу в 100 разів.

Контекст

Працівники ДБР спільно з Нацполіцією затримали Мазепу 18 січня на українсько-польському кордоні під час спроби виїзду.

Бізнесмена підозрюють в організації схеми протиправного заволодіння 2,4 га, на яких розміщуються гідротехнічні споруди критичної інфраструктури – Київської ГЕС, а наразі розташоване котеджне містечко преміумкласу Goodlife Park.

У різних регіонах України затримали ще трьох осіб, зокрема брата Мазепи, а в офісі Concorde Capital та офісах деяких її співробітників було проведено обшуки.

ДБР зазначало, що обвинуваченим загрожує покарання до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Суд відправив Мазепу під варту до 27 лютого з альтернативою застави у розмірі майже 349 млн гривень. Водночас прокуратура просила для Мазепи арешт із заставою у 700 млн грн.

Голова і засновник Concorde Capital назвав це рішення «суду свавіллям замість правосуддя та фактично безальтернативним арештом».

У травні 2023 року Ігор Мазепа анонсував антирейтинг правоохоронців та суддів, які зловживають своїми повноваженнями та чинять тиск на бізнеси. Уже в червні його підтримали 42 підприємці, які опублікували «Маніфест українського бізнесу на захист 42 статті Конституції».

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук