Як забронювати працівників оборонних підприємств – оновлені критерії

В Україні оновили критерії для визначення важливих для національної економіки підприємств оборонно-промислового комплексу. Відповідність цим критеріям є підставою для бронювання працівників.

Існує два варіанти бронювання:

 • Від 50% працівників, незалежно від військово-облікової спеціальності. Цей варіант стосується підприємств, які виробляють товари для військових, розробляють, модернізують та ремонтують військову та спеціальну техніку та запчастини до неї, виготовляють боєприпаси й інші продукти оборонного призначення.
 • До 50% військовозобов’язаних працівників (включно). Цей варіант стосується підприємств, що працюють у сфері промисловості, літакобудівній галузі та у сфері космічної діяльності.

Для бронювання працівників підприємствам необхідно:

 1. Відповідати встановленим критеріям.
 2. Підготувати пакет документів.
 3. Надіслати лист-звернення до Мінстратегпрому.

Критерії:

 • від 50% військовозобов’язаних працівників
 1. Підприємство має бути в стадії виконання контракту з держзамовником у сфері оборони, або бути співвиконавцем такого контракту.
 2. Понад 50% від загального обсягу виробництва – це товари, роботи й послуги оборонного призначення (за останній звітний період).
 • до 50% військовозобов’язаних працівників (включно)
 1. Підприємство має бути в стадії виконання контракту з держзамовником у сфері оборони, або бути співвиконавцем такого контракту.
 2. Понад 50% від загального обсягу виробництва – це товари, роботи й послуги оборонного призначення (за останній звітний період).
 3. Підприємство має бути включене до електронного реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів (договорів).
 4. Підприємство має брати участь у реалізації завдань і заходів, передбачених державними цільовими програмами у літакобудівній галузі та у сфері космічної діяльності.
 5. Підприємство має виготовляти товари, виконувати роботи і надавати послуги для підприємств ОПК (які використовують їх для виготовлення товарів оборонного призначення).

Для підприємств ОПК: якщо підприємство відповідає критеріям, і Мінстратегпром ухвалює відповідне рішення, його визнають критично важливим, то це є підставою для подальшого бронювання.

Для підприємств у сфері промисловості, літакобудівній галузі та у сфері космічної діяльності: рішення про відповідність критеріям є одним із кроків на шляху до бронювання.

Більше інформації можна знайти на сайті Мінстратегпрому, яке і визначає критерії та відповідність поданих підприємством документів.

Раніше Кабмін вніс зміни щодо порядку бронювання військовозобов’язаних працівників підприємств ОПК.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук