Рада підтримала законопроєкт про єдину роумінгову зону з ЄС

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про єдину роумінгову зону з Європейським Союзом. Про це повідомило Міністерства цифрової трансформації.

Відтепер українці, які подорожуватимуть країнами ЄС, зможуть користуватися національними тарифами мобільного зв’язку і не сплачувати додаткових коштів за послуги роумінгу протягом чотирьох місяців. Це правило також стосуватиметься європейських мандрівників, які відвідуватимуть Україну.

У Мінцифри законопроєкт №10265 ще одним потужним кроком до євроінтеграції та створення єдиного цифрового ринку з ЄС.

Що передувало?

Наразі між Україною та ЄС діє безкоштовний роумінг. Єврокомісія продовжила його одразу на 12 місяців – до літа 2024 року.

Українські та європейські мобільні оператори домовились про добровільне скасування роумінгової плати після повномасштабного вторгнення росії і виїзду значної кількості українців до країн Європи. Вперше угоду уклали ще навесні 2022 року і потім неодноразово продовжували. Це допомагає підтримувати зв’язок із рідними та близькими.

14 лютого 2023 року ЄК запропонувала включити пропозицію щодо скасування платного роумінгу в угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

У квітні 2023 року комітет асоціації Україна-ЄС ухвалив пропозицію ЄК щодо приєднання України до правил ЄС про роумінг. Наступним кроком для України є повна адаптація законодавства до законодавства ЄС, а потім Рада Європейського Союзу ухвалить остаточне рішення.

Євроінтеграційний законопроєкт №10265 зареєстрували у Верховній Раді 17 листопада 2023 року.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук