Сем Альтман повертається до ради директорів OpenAI після звершення розслідування

OpenAI оголосила про новий склад ради директорів та завершення внутрішнього розслідування, проведеного юридичною фірмою WilmerHale із США. Розслідування стосувалося подій, які призвели до відсторонення СЕО OpenAI Сема Альтмана.

Крім того, Сем Альтман знову приєднається до ради директорів OpenAI.

До нового складу ради директорів також увійшли:

  • Сью Десмонд-Хеллманн, колишня гендиректорка фонду Білла та Мелінди Гейтс, яка також входить до ради директорів Pfizer та президентської консультативної ради з питань науки і технологій.
  • Ніколь Селігман, колишня виконавча віцепрезидентка та головна юристка Sony, президентка Sony Entertainment, яка також входить до ради директорів Paramount Global, Meira GTx та Intuitive Machines, Inc.
  • Фіджі Сімо, гендиректорка та голова Instacart, яка також входить до ради директорів Shopify.

Згідно з пресрелізом, ці троє нових членів ради директорів будуть тісно співпрацювати з нинішніми членами правління Адамом Д’Анджело, Ларрі Саммерсом і Бретом Тейлором, а також з Грегом, Семом і вищим керівництвом OpenAI.

OpenAI не оприлюднила звіт про розслідування, але надала короткий висновок.

Розслідування WilmerHale встановило, що звільнення Альтмана не було пов’язане з фінансовими проблемами OpenAI, безпекою продуктів чи іншими питаннями.

Натомість це стало наслідком погіршення стосунків та втрати довіри між попередньою радою директорів і Альтманом.

WilmerHale встановила, що на той час попередня рада директорів вважала, що її дії пом’якшать внутрішні проблеми управління, і не очікувала, що вони дестабілізують компанію.

Окрім того, було встановлено, що попередня рада директорів діяла в межах своїх широких повноважень щодо звільнення Альтмана, але також встановила, що його поведінка не вимагала звільнення.

Конфлікт інтересів

OpenAI заявила, що запроваджує нові керівні принципи корпоративного управління та створює гарячу лінію для повідомлень про порушення. Також повідомляється про посилення політики щодо конфлікту інтересів, разом з тим, не уточнюються деталі щодо цих покращень.

Що цьому передувало?

Сем Альтман був звільнений з посади генерального директора OpenAI 17 листопада 2023 року, що викликало значний розголос у технологічному світі. У компанії заявили, що причиною звільнення Альтмана стало те, що він «не завжди був відвертим у спілкуванні з радою директорів».

Через чотири дні після звільнення Альтмана, під тиском інвесторів і співробітників, він був відновлений на посаді. Рада директорів також була реформована, щоб забезпечити більшу прозорість і підзвітність.

Згодом з’явилася інформація, що напередодні звільнення Сема Альтмана з посади СЕО OpenAI дослідники компанії надіслали раді директорів листа із попередженням про «потужне відкриття в галузі штучного інтелекту, яке може загрожувати людству».

Йдеться про ШІ-проєкт під назвою Q* (вимовляється Q-Star), який нібито може стати проривом у пошуку так званого надінтелекту. Потенційно проєкт має величезні обчислювальні ресурси й може вирішувати математичні завдання. OpenAI називає AGI ШІ-системами, розумнішими за людей.

У своєму інтерв’ю The Verge Альтман розповів, що «не має особливих коментарів щодо цього нещасного витоку».

Також, за його словами, компанія очікує на великий прогрес у технології ШІ та буде наполегливо працювати, щоби зрозуміти, як зробити її безпечною.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук