Збанкрутіла Rocket досі не розрахувалася з колишніми співробітниками

Понад 400 колишніх працівників та сотні кур’єрів збанкрутілої Rocket досі не отримали зарплатні, також компанія може бути винна десяткам ресторанам-партнерам. Колишні співробітники виклали публічне звернення, щоби привернути увагу до проблеми.

Вони пишуть, що співзасновники Rocket Олексій Юхимчук та Станіслав Дмитрик досі відмовляються повертати борги, а також ігнорують всі можливості публічної комунікації. 

«Як колишні співробітники Rocket, ми вважаємо за необхідне звернути увагу на відсутність відповідальності, яку вони демонструють. Ділячись цим дописом ми прагнемо попередити громадськість, потенційних бізнес-партнерів та стейкхолдерів про сумнівні управлінські практики Станіслава та Олексія. Ми хочемо, щоб кожен знав про їхній послужний список і ухвалював обґрунтовані рішення під час участі у їхніх нових бізнесах», – йдеться у дописі.

Чому працівникам Rocket не виплатили зарплатню

Олексій Юхимчук та Станіслав Дмитрик започаткували компанію з доставки їжі Rocket в 2018 році. Під час пандемії їй вдалося набути популярності та вийти на закордонні ринки. Однак у березні 2022 року, на самому початку повномасштабної війни, Юхимчук та Дмитрик повідомили, що їхній проєкт припиняє роботу.

Сталося це незадовго до того, як в Ізраїлі затримали Тимура Рохліна – інвестора та співвласника компанії. За версією слідства, він був частиною шахрайської схеми. Після затримання почалися масові скорочення, компанія звільнила пів сотні маркетологів та розробників. Почалися й затримки у виплаті відпускних, лікарняних та зарплат. 

23 лютого 2022 року менеджмент оголосив, що згортає діяльність в ЄС, але в Україні продовжить працювати. Втім, заборгованість так і не виплатили. Коли AIN.UA писав про цю історію, колишня Communication Lead у компанії Rocket Олена Вайнтрауб, розповіла, що звільнилася під час скорочень у січні, але «підтримувала проєкт» до кінця лютого. За її словами, з працівниками намагалися розрахуватися офісною технікою, «столами та стільцями». 

Моєму колишньому колезі точно ще винні понад $10 000. І я думаю, таких людей багато. Казали, що треба трохи потерпіти. Люди вірили, — розповідає вона.

18 березня Олексій Юхимчук повідомив про припинення роботи в Україні та неспроможність виплатити зарплати. Більшість працівників на той момент вже не отримували її кілька місяців. До того ж компанія була винна гроші власникам закладів, з якими співпрацювала. До прикладу, борг перед:

  • мережею віртуальних ресторанів Дениса Мамонова та Олега Скрипниченка («БагатоЛосося») становив 382 000 грн.
  • мережею Дмитра Борисова GastroFamily борг компанії за частину січня та лютий 2022 року складав близько 167 000 грн. 

Що про невиплату зарплати думають у YARD Delivery

Співзасновник YARD Delivery Олександр Кузьмич говорив AIN.UA, що Олексій Юхимчук та Станіслав Дмитрик залучені до проєкту як радники. Він сказав, що його компанія «негативно ставиться до невиконання зарплатних зобов’язань перед працівниками», але рішення про виплату в тому числі і засновникам ухвалював основний інвестор Рохлін, а «Юхимчук та Дмитрик виступали більше медійними засновниками».

«Пропоную подивитися на ситуацію не «під лупою», розглядаючи коментарі кожного працівника, а більш глобально, і говорити не про втрачені кошти, а про втрачені можливості. Олексій та Станіслав, на мою думку, втратили набагато більше, ніж гроші (хоча і гроші також), — вони втратили компанію, якій віддали п’ять років свого життя, та розвинули її до гіганта фуд-доставки в Україні та Європі, втратили можливість побудувати світового єдинорога у сфері логістики», — сказав тоді Кузьмич.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук