Чому цього тижня медіа обговорювали соцмережі Кейт Міддлтон

Кенсінгтонський палац опублікував фотографію принцеси Уельської Кейт Міддлтон із дітьми до Дня матері. Світлина мала би заспокоїти людей та вгамувати теорії змов, які ширились через зникнення принцеси після операції. Але натомість фото лише посилило хвилювання, а авторитетні інформаційні агентства видалили його та заборонили клієнтам ним користуватися, пише Wired.

Що не так із родинним фото?

На офіційній сторінці королівської родини в Instagram 10 березня з’явилося фото усміхненої Кейт Міддлтон в оточенні трьох своїх дітей. Його нібито то зробив її чоловік, принц Уельський Вільям у Віндзорі. В описі Кейт вітає всіх з Днем матері (який у Британії святкують 10 березня) та дякує за «добрі  побажання і постійну підтримку протягом останніх двох місяців». Згодом фото у дописі було змінене.

Люди в коментарях подякувати та приєдналися до привітань. Але більшість звернули увагу на те, що з цим фото «щось не так»: або над ним попрацював поганий майстер фотошопу, або його згенерував штучний інтелект. Пишуть, що кидаються очі неправдоподібні усмішки дітей, «зрізані» кінчики волосся доньки Шарлотти, як візерунок спідниці перекриває місце, де має бути светр, або про неприродно довгі чи вигнути руки.

Скрін коментарів під дописом

Спочатку фото опублікували Associated Press, Agence France-Presse, Reuters та Getty Images. Але вже за кілька годин вони спростували зображення та попередили своїх клієнтів не використовувати світлину. А пізніше її видалили The New York Times і The Washington Post.

Представник AP прокоментував так цей інцидент для Wired: «При ближчому розгляді виявилося, що джерело маніпулювало зображенням у спосіб, який не відповідає фотостандартам AP. На фото видно невідповідність у вирівнюванні лівої руки принцеси Шарлотти».

А ось які неточності на фото знайшли журналісти BBC.

Фото: BBC

Чому фото схвилювало людей

16 січня цьогоріч Кейт Міддлтон зробили операцію на животі, після чого принцеса зникла з інформаційного простору на пару місяців. Королівська сім’я тримала в таємниці її стан здоров’я та причини відсутності. За цей час з’явилася тільки одна фотографія Кейт від папараці, де вона їхала в авто у сонцезахисних окулярах. Але навіть це не заспокоїло стурбованих людей. Один за одним ширилися конспірологічні теорії здебільшого пов’язані із серйозністю хвороби принцеси. 

Фото з New York Post, джерело: BACKGRID

Як пишуть іноземні журналісти, нова світлина Кейт спровокувала новий виток спекуляцій. Але це передбачувано, враховуючи ідею королівської родини опублікувати таке фото на фоні стурбованості та конспірології. Тож що це було: просто невдалий фотошоп чи спроба прихвати щось важливе – наразі невідомо. Кенсінгтонський палац поки не відповів ні на запит журналістів, ні громадськості.

Вибачення Кейт

11 березня Принцесу Уельську бачили на публіці з чоловіком Вільямом, коли пара покидала Віндзор в машині.

Автори: Келвін Брюс/Джим Беннет, джерело: BBC

Пізніше, у соцмережах Кенсінгтонського палацу Кейт перепросила за «плутанину». І сказала, що «як і багато фотографів-любителів час від часу експериментує з редагуванням», пише BBC. Також принцеса взяла відповідальність за це на себе. А Кенсінгтонський палац заявив, що не буде перевидавати оригінальну невідредаговану фотографію.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук