Національні страви піднялись у топі – Glovo показали, що найчастіше замовляють в Україні та світі

Найчастіше в Україні та світі замовляють бургер, але борщ та інші національні страви українці піднялися на третє місце в топі в країні. Все це дані зі статистики компанії Glovo, яка проаналізувала зроблені у застосунку замовлення у 25 країнах, де працює сервіс.

  • В Україні Glovo працює у 37 містах. У 2023 році середня кількість замовлень на одного  користувача в Україні перевершила довоєнний рівень та середній показник серед усіх країн Glovo і становила 10,7. 
  • Ця цифра близька до показників Європейських країн — Іспанії, Португалії та Великої Британії, де користувач робить замовлення в застосунку в середньому кожні 3-4 тижні й частіше. 
  • Що було популярно серед користувачів застосунку в Україні торік, AIN.UA писав декілька місяців тому. Тепер Glovo дали глобальну статистику.
Зображення Glovo

Праймтайм замовлень

В усьому світі найзавантаженіший день у застосунку Glovo це субота, у той час, як в Україні найбільше покупок роблять у неділю. Праймтайм у нас з 18:00 до 20:00, а в інших країнах — з 20:00 до 21:00.

Оплачують українці близько 80% від усіх замовлень картою. Найчастіше безготівковим способом розраховуються в Іспанії – 90%, а найрідше у Тунісі – менше 10%. 

Чайові найчастіше залишають користувачі в Чорногорії та Румунії. Найбільші середні чайові отримують кур’єри в Італії.

Національна кухня стає популярнішою

У замовленнях українців зустрічається американська, азійська, італійська, середземноморська та європейські кухні. Найпопулярнішою стравою, як і серед іноземців, залишається бургер. 

Національні страви піднялися на ще одну сходинку та посіли третє місце у топі в Україні. Часто замовляють борщ з м’ясом, курячий рулет та котлету.

У світі ж серед страв, крім бургера, найбільш популярними є піца «Маргарита», курячі гомілки та нагетси. Локально: смажена кукурудза в Італії, бургер з трюфелями в Іспанії та китайські смажені млинці в Португалії. 

Зображення Glovo

Що замовляють у супермаркетах

Банани, картопля, цибуля, огірки та томати – найпопулярніші продукти серед українців. У топ замовлень із супермаркетів у світі потрапили вода, банани, хлібобулочні вироби, молоко та яйця.

Найчастіше у магазинах через застосунок скупляються Іспанці, а в Україні – кожен четвертий користувач.

У світі сума найбільшого чека за минулий рік сягнула €1400: користувач із країни Кот-д’Івуар замовив 20 пляшок шампанського.

Квіти на майже 20 тисяч

Серед непродовольчих товарів зоотовари та квіти – найпопулярніші категорії, які розвиваються в Україні. Товари для домашніх улюбленців набули популярності у нас, в Румунії, Іспанії та Грузії. 

Іспанія, Румунія та Італія – лідери серед замовлення квітів. Що цікаво, найдорожчим замовленням 2024 року в Україні став букет з троянд та півоній на суму в 18,5 тисяч гривень. 

Найдорожче замовлення у світі зробив користувач в Марокко — це були два мобільних телефони сумою 165 тисяч гривень.

В аптеці українці найчастіше замовляють воду «РеО», спрей назальний «Евказолін Аква» та таблетки «Цитрамон-Дарниця». У той час, як у світі це тести на Covid-19, Німесил та Парацетамол.

Зображення Glovo

Кур’єри

З 2015 року в Україні понад 70 тисяч кур’єрів доставили щонайменше одне замовлення, а кур’єр-рекордсмен доставив більш ніж 34 тисячі замовлень. Найбільший рекорд встановили в Італії, де кур’єр доставив понад 55 тисяч замовлень.

Середня тривалість доставлення будь-якого замовлення через Glovo у всіх 25 країнах – 33 хвилини. 

Найбільша кількість піших кур’єрів доставляє в Україні, кур’єрів на велосипедах — в Італії, на мотоциклах — в Іспанії, а на авто — в Польщі.

Найдовші відстані долають кур’єри, доставляючи замовлення в Гані, а найкоротший шлях проходять замовлення в Іспанії. 

Зображення Glovo

Компанію Glovo заснували у 2015 році в Іспанії. Нині ним користуються понад 5 мільйонів активних користувачів, а замовлення доставляють понад 70 тисяч кур’єрів. Компанія співпрацює з понад 150 тисячами партнерів — ресторанами, супермаркетами, непродовольчими магазинами та аптеками.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук