Вісім західних ЗМІ подали в суд на OpenAI та Microsoft через порушення авторських прав

Вісім провідних американських ЗМІ подали в суд на компанії OpenAI та Microsoft. Компанії звинувачують у навчанні штучного інтелекту на журналістських матеріалах без компенсації виданням, пише The Washington Post.

До звинувачень долучилися щоденні газети, які входять до медіагруп MediaNews Group і Tribune Publishing, які зі свого боку належать нью-йоркському інвестиційному фонду Alden Global Capital. Це:

  • Chicago Tribune;
  • New York Daily News;
  • Sun Sentinel;
  • Denver Post;
  • Orange County Register;
  • San Jose Mercury News;
  • Orlando Sentinel;
  • Saint Paul Pioneer Press.

Видавці новин усе більше стурбовані тим, що чат-боти відберуть у них бізнес, що призведе до ще більшої кількості звільнень і банкрутств у новинній індустрії.

«Вони платять своїм інженерам і програмістам, вони платять за сервери і процесори, вони платять за електроенергію, і вони, безумовно, отримують гроші від своїх астрономічних оцінок, але вони не хочуть платити за контент, без якого в них взагалі не було б продукту», — сказав Френк Пайн, виконавчий редактор MediaNews Group і Tribune Publishing.

Представниця OpenAI Кайла Вуд відповіла, що компанія співпрацює та веде переговори «з багатьма новинними організаціями по всьому світу». Вони та інші ШІ-компанії стверджують, що навчання алгоритмів штучного інтелекту на новинах, що у вільному доступі — це добросовісне використання. Така концепція в авторському праві дозволяє перепрофілювати захищену законом роботу, якщо вона суттєво змінена.

Також відомо, що OpenAI наймає штат юристів, щоб протистояти кількості судових позовів, яка постійно зростає. Представниця Microsoft Джулі Гейтс від коментарів відмовилася.

Що відомо

Це не перший позов на компанію від ЗМІ. У грудні 2023 року за порушення авторських прав The New York Times подав позов проти OpenAI та Microsoft. OpenAI прокоментувала позов: на думку компанії, він став несподіванкою. Свою позицію вони висловили в чотирьох пунктах, один із них повністю присвятили відносинам із виданням.

Інші видання укладають угоди. Наприкінці квітня Financial Times та OpenAI домовились про навчання алгоритмів на архівному контенті. І що статті FT відображатимуть у ChatGPT із посиланнями на ЗМІ.

Минулого року OpenAI, Google, Microsoft і Adobe провели зустрічі з керівниками новинних видавництв, включаючи News Corp, Axel Springer, The New York Times, The Guardian і FT, щоб обговорити питання, пов’язані з їхніми продуктами штучного інтелекту. 

Генеральний директор News Corp Роберт Томсон заявив, що компанія все ще веде переговори з розробниками ШІ. А керівник Thomson Reuters Стів Хаскер заявив цього року, що компанія уклала низку угод із такими компаніями.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук